FamilySearchViewer

Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Pán Imrich na Ahnenforschung.net som sa zaregistroval, ale program Familysearchviewer sa tam už nenachádza - keď kliknem na download adresu z toho vlákna, vraví že attachment nenašiel.
Naposledy upravil/-a duros v 21 Máj 2014, 10:40, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunute do spravneho subfora.
3angel
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 13:19
Predkovia z oblasti: Szelessy, Novotny / Čachtice

Dobrý deň,
teraz som to skúšal a funguje to. Tu je link:
http://forum.ahnenforschung.net/showthr ... rch+viewer

Ak by Vám to nešlo, pošlem mailom...
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Táto linka funguje.
Používateľov profilový obrázok
herbert24
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 07 Sep 2014, 06:53
Predkovia z oblasti: Vrchteplá, Sulov Hradná, Lietavská Svinná, Bodiná, Lietavská Lúčka

Počítám, že když mi FS viewer vyhodí, že matrika je *** Protected ***, tak mi nepomůže asi nic, že?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

herbert24 napísal:Počítám, že když mi FS viewer vyhodí, že matrika je *** Protected ***, tak mi nepomůže asi nic, že?
Bohuzial, pocitate spravne.
offer
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02 Nov 2014, 14:17
Predkovia z oblasti: Germany

Hi!

I'm offer, the creator of the "FamilySearchViewer". I'm glad you are using my tool.
Feel free to ask any question regarding the FSV or the "Datendatei" (datafile).

As you already figured out, a "Datendatei" is just a plain text file.
And yes, at least one "Datendatei" is necessary to start the FSV.
There is no special reason for that besides a "historical". It has to
do with my first implemantation and I never changed that.
Feel free to create your own "Datendatei". You already figured out
that the last two rows are just the file size without the last two
rows and the filename. So it should be easy to make your own data
file.
For questions or suggestions just email me at offer(at)amuro.net.
Sorry for writing this in english. I will append a google translation.
Hi ! Som ponuka , tvorca " Family Search Viewer ". Som rád , že ste sa cez môj nástroj. Neváhajte sa na čokoľvek opýtať ohľadom FSV alebo " dátový súbor " ( dátový súbor ). Ako ste už zistili , " dátový súbor " , je len obyčajný textový súbor. A áno , aspoň jeden " dátový súbor " je nutné začať FSV. Neexistuje žiadny zvláštny dôvod , prečo urobil Okrem " historický ". Musí čo robiť s mojím prvým implemantation a nikdy som to zmenil. Neváhajte a vytvoriť si vlastnú " dátový súbor ". Už si prišiel na to , sa načítať dva riadky sú len veľkosť súboru bez dvoch nákladu Riadky a názov súboru. Tak to by malo byť jednoduché, aby sa vaše vlastné údaje súboru. V prípade otázok či pripomienok ma na ponuku ( at ) amuro.net len e - mail. Ospravedlňujem sa za písanie to v anglickej. Chcem sa pripojiť google preklad.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Vie niekto poradiť, ako zistiť ID mikrofilmu sčítania obyvateľov z roku 1869 pre konkrétnu obec? ID matrík sa dajú nájsť jednoducho cez vyhľadávanie narodenia hocikoho z danej obce, no na ID sčítania som neprišiel. Potrebujem to hlavne kvôli jednoduchému stiahnutiu všetkých strán naraz vo FamilySearchViewer, lebo na stránke Familysearch to ide asi len po jednom...
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

dale92 napísal:Vie niekto poradiť, ako zistiť ID mikrofilmu sčítania obyvateľov z roku 1869 pre konkrétnu obec? ...
1. Otvorte si stranku z pozadovaneho scitania
2. Z adresneho riadku skopirujte cast "TH"

Kód: Vybrať všetko

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/[color=#FF0000]TH-1971-28479-23806-85[/color]?cc=1986782...
3. TH vlozte do FSV do pola APID
4. Stlacte tlacidlo ">>" ukazujuce smerom nadol
5. Hotovo
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Ďakujem veľmi pekne, funguje. :-)
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

konecne sa mi podarilo nahovorit vnuka, aby sa pozrel (a nasledne mi polopat-sticky predviedol) stahovanie matrik z FS (podla tu prilozenych postupov) a daleko sa nedostal - prihlasenie na FamikySearchViewer sa mu nepodarilo... :? :( a nevie zistit preco... najde sa niekto, kto poradi? vopred dakujem (uz by som bola rada sebestacna...)
Napísať odpoveď