My Heritage

Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

rad by som sa spytal ci ma niekto s tymto programom, a hlavne serverom, skusenosti po zaregistovani sa a zaplateni si licencie Premium, ci nasiel niekdo zhody, samozrejme je to individualne, ale hlavne co sa tam vsetko da vyhladavat a podobne... dakujem za odpovede
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Dobrý deň,

v MH mám spracovaný rodokmeň už tretí rok, mám zaplatený "PremiumPlus", keďže mám už cez 1700 osôb v rodokmeni. Čo sa týka zhôd mám zhody v 116 rodokmeňoch (Slovensko, Čechy, USA), dôležité pre mňa sú zhody s rodokmeňmi v USA, keďže dosť najbližších príbuzných odišlo do "Ameriky" a stratili sme s nimi kontakt. Vďaka MH som nedávno našla otcovu tetu, ktorá odišla s manželom do USA a ani som o tom nevedela, otec totiž veľmi nerád hovoril o svojej rodine. Okrem zhôd v rodokmeňoch Vám MH poskytne aj tzv. "Record Matches", sú to vlastne "zhody" v novinových článkoch v USA, zhody v rôznych cirkevných matrikách (cez FS), sčítanie obyvateľstva (USA), rodokmene, nekrológy a ďalšie údaje so záznamov v USA. Každú osobu čo máte v rodokmeni môžete samostatne "skúmať", vtedy Vám MH poskytne nekonečné množstvo údajov, ktoré by sa mohli týkať danej osoby, len sa cez to "prehrýzť" a nájsť zhodu. Čo sa týka vyhľadávania môže hľadať v nasledovných kategóriach :
Zoznamy sčítania obyvateľstva a volebné zoznamy
Federálne sčítanie obyvateľstva v USA
Sčítanie obyvateľstva vo Veľkej Británii
Sčítanie obyvateľstva v Kanade
Rodokmene
Rodokmene na MyHeritage
Geni World Family Tree
Členovia MyHeritage
Narodenia, sobáše a úmrtia
Narodenie a krst
Sobáše a rozvody
Úmrtia, pohreby, cintoríny, úmrtné oznámenia
Fotografie
Fotografie a dokumenty MyHeritage
Iné fotografie
Záznamy Veľkej Británie
Armáda
Odvody, branná povinnosť, vojenská služba
Penzijné záznamy
Vojenské dokumenty
Imigrácia a cestovanie
Zoznamy cestujúcich
Občianstvo a naturalizácia
Imigračné a emigračné záznamy
Noviny, Knihy a publikácie, Verejné záznamy, Školy a univerzity, Adresáre, sprievodcovia, referencieHistórie, pamäti a biografie, Štát, pôda, súdy a závety. Mapy

Jedinou chybou vo vyhľadávaní je "otrasné" nastavenie filtrovania, musíte si vyberať z ponuky čo Vám poskytne MH, nie je možné nastaviť filtrovanie ako je to na FS. Vyhľadávanie je však z cca 90% nastavené na údaje ak máte príbuzných v USA, Anglicku, o ktorých viete alebo aj nie, ako to bolo u mňa v prípade otcovej tety.
Napísať odpoveď