RootsMagic

diego19
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 31 Mar 2014, 09:44

Vyšla nová verzia programu RootsMagic. Kúpil som ten program cca. pred 3 mesiacmi aj vďaka článku:
http://www.geni.sk/rootsmagic-spickovy- ... so-zlavou/

Podľa mňa je to výborný program. Paráda! Nechcem tu vymenovať, ktoré programy som skúšal predtým, aby som tvorcom neublížil, ale podľa mňa v porovnaní s tými je to úplne iná trieda. Prehľadný, rýchly a zrazu mám oveľa viac údajov pred očami. Vhodný je pre začiatočníkov aj pre profesionálov. Je to v angličtine, ale pekne pracuje s diakritikou, v prípade potreby nie je problém z vyexportovaného GEDCOM-u urobiť výstup v slovenčine v inom programe napr. v MyHeritage Family Tree Builder. Vyzerá jednoducho, čisto, ale má veľké možnosti. Najprv som používal plnohodnotnú bezplatnú verziu RootsMagic Essentials, ale tak sa mi to zapáčilo, že som bol zvedavý aj na možnosti plnej verzie.

Dnes mi prišla správa o bezplatnom upgrade aj s novým licenčným kľúčom, keďže som verziu 6 kúpil menej ako 3 mesiace pred vydaním verzie 7. Veľmi ma prekvapili s tým prístupom.

Doporučujem vyskúšať si aspoň bezplatnú verziu programu.
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Tiez ma ta sprava potesila :)
Hoci na webe mam rodokmen publikovany cez The Next Generation of Genealogy Sitebuilding ("TNG"), v pocitaci spravujem data prave cez RootsMagic.
diego19
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 31 Mar 2014, 09:44

Áno, aj ja to používam asi na to najdôležitejšie v prípade genealogického programu, a to na spravovanie dát. Príjemná, prehľadná a efektívna práca s našimi cennými údajmi je základom. Tlač, publikovanie na webe, atď. je iba druhoradé. Trávime pri tom oveľa menej času. Grafické výstupy robím napr. v GenoPro, MyHeritage Family Tree Builder alebo v MobileFamilyTree pomocou GEDCOM-u, ktorý je tiež veľmi vydarený. Všetky údaje mám pod kontrolou. Výhodou je aj to, že databáza je v jednom súbore, a údaje sú prístupné aj pomocou externých programov, ktoré vedia pracovať s databázovou štruktúrou SQLite.
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Tiež používam RootsMagic. Je to dosť dobrý program. Jedna z jeho výhod oproti napr. Ancestry je, že má prepracovanú správu zdrojov a faktov. Možno by sa mu zišla lokalizácia do SK/CZ ako v Legacy Family Tree. Narozdiel od Legacy, ale podporuje Unicode.

Nedávno som aj s ich podporou riešil jeden problém, že sa mi nesprávne zobrazovala diakritika na niektorých miestach v programe. Keďže podporuje Unicode, tak ma to dosť prekvapilo. Riešenie je v nastavení regiónu(system locale) vo Windows na US English. Paradoxne, potom sa diakritika zobrazuje správne.
Napísať odpoveď