Program Aagisview

homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Na prehliadanie madarskych skenovanych databaz Arcanum som pouzival program Aagisview. Fungovalo to spolahlivo, ked som klikol na link s obrazkom, automaticky sa otvoril v tomto prehliadacom programe. Pred par dnami som upgradoval moj operacny system na Windows 10 a zistil som, ze toto automaticke otvorenie uz nefunguje. Skusal som obnovit asociacie .gxr .ecw a .jp2 na tento program ale nejde to. Mozno to uz niekto z vas riesil a vyriesil.
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Po patrani na internete som zistil, ze nefungujuci Aagisview nesuvisi s Windows 10, ale s tym ze Google od 1.9.2015 ukoncil v Chrome podporu pluginu NPAPI, ktory vyuziva aj tento program a madarske archivy Arcanum. Nefunguje to ani v novom prehliadaci Edge, takze je nutne pouzit bud starsi Internet Explorer, alebo Firefox.
dushan777
Člen
Člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 15:27

Mne to nefunguje ani na Firefox, ale dá sa to elegantne obísť. Je nový portál hungaricana.hu, kde je všetko na jednom mieste a netreba na prezeranie listín žiadny externý program. Vyhľadávanie funguje rovnako ako na mol.arcanum.hu
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

To je vyborna sprava, uz som to vyskusal. Chyba mi len jedna vec - moznost najst si sken nejakeho dokumentu podla cisla (DLXXXXX), alebo som na to este neprisiel.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

A kvoli nemoznosti stiahnut obrazok v plnom rozliseni pouzivam pre download staru adresu.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ako teraz na katastralne mapy, ktore boli dostupne tu: http://mol.arcanum.hu/ ?
A mimo temu - nejdu otvorit odkazy na supisy 1715 a 1720. 1715 ma sice stiahnute pan Cisarik na svojej stranke, ale 1720....kde ho vziat inde?
Napísať odpoveď