Problém s uložením svedkov sobáša

iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Dobrý deň,

rodokmeň našej rodiny vytváram v programe od spol. MyHeritage a doteraz som nemala problém, že sa mi niečo, čo som zadala, neuložilo. Už asi dva týždne pozorujem, že keď zadám mená svedkov sobáša a "kliknem" na uložiť, tak sa to neuloží. Skúšala som sobáše a mená svedkov zadávať neveste, ženíchovi, potom obom, ale svedkovia sobáša sa ani u nevesty ani u ženícha neuložili. Neviete v čom je vlastne problém, predtým mi pri sobáši program ukázal všetko aj svedkov, teraz mi zobrazí len dátum sobáša, kostol (čo je v prípade rozdielneho náboženstva dôležitý údaj), ale mená svedkov tam nie sú uvedené. Hnevá ma to lebo svedkovia, hlavne ich mená sú tiež dôležité.

iobagion :x
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Problem ma dve roviny.
V prvom rade pisete, ze zadavate svedkov pri sobasi a tvrdite, ze ich program neulozi.
V druhom rade pisete, ze Vam program (ne-)zobrazi mena svedkov.
To su dost rozdielne veci. Z toho, co ste napisali, som nadobudol dojem, ze ste zmenili v nastaveniach zobrazovania nieco, coho vysledkom je zobrazovanie nie vsetkych udajov. Takze ide o to, kde presne zadavate tie udaje (je jasne, ze do sobasa, ale do ktorej kolonky konkretne) a ako mate nastavene zobrazovanie.
Este je na mieste otazka: ak vlozite mena svedkov na miesto, kam ich obvykle zadavate, ulozite svoju pracu, zatvorite FTB a potom ho znovu otvorite a rozkliknete sobas danych osob, ci su tam ti svedkovia vlozeni, alebo nie.
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

p. "Duros" text odpovede som napísala už 2x, ale písala som ho asi "veľmi" dlho", lebo kým som text mohla odoslať, tak to celé "spadlo". Chcem to napísať tak aby ste ho pochopili, takže prosím zabudnite, že PC máte v "malíčku" a pri mojej odpovedi "používajte "sedliacky" nie PC "mozog".
Uvedomila som si, že spoločnosť My Heritage urobila v priebehu roka menšie zmeny, napríklad pri otvorení rodokmeňa sa už na ľavej strane nezobrazuje "panel podrobnosti danej osoby", čo bolo veľmi rušivé a panel zaberal tretinu monitoru, takže sa na to asi dosť ľudí sťažovalo.
Preto som vlastne zmeny pri uvádzaní údajov o svadbe zistila až teraz.
Predtým "panel podrobnosti......" viditeľný a pri zadaní údajov o sobáši sú viditeľné na "panely......" aj mená svedkov.
Teraz "panel podrobnosti......." viditeľný až po 2x kliknutí na danú osobu, dátum sobáša a miesto sobáša sú viditeľné, mená svedkov neuvádza, chýbajú. Údaje o svedkoch zadávam do "editovať profil osoby menom ........" celkom dole sú údaje na zadávanie dátumu sobáša a miesta sobáša, Kliknem na "Editovať viac (bio údaje, iní údaje... ... a tým prejdem na "Ostatné údaje" kde je možnosť zadávať údaje týkajúce sa sobášov

Sobáš K osobe menom: ................
Dátum:
Presne :13 júl Miesto: Popis:
Svedkovia:
Pridať poznámku | Pridať zdroj citácie | Pridať fotografiu
"Uložiť a zavrieť"
Toto vyplním a dám uložiť, keď to opätovne otvorím vidím všetky údaje okrem jedného a to sú mená svedkov.
Prikladám zobrazenie z obdobia keď sú mená svedkov viditeľné a po zmene ľavej strany od spol. My Heritage, kde mená svedkov už nie sú. Možno niekde robím chybu a mená svedkov sa dajú zobraziť ale zatiaľ som na nič neprišla.
Prílohy
Sobáš - svedkovia.JPG
Sobáš - svedkovia.JPG (31.96 KiB) 8006 zobrazení
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Zisťujem, že prešla len polovica prílohy, tu je druhá časť
Prílohy
Svedkovia sobášu – nové.docx
(29.17 KiB) 216 stiahnutí
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

iobagion napísal:p. "Duros" text odpovede som napísala už 2x, ale písala som ho asi "veľmi" dlho", lebo kým som text mohla odoslať, tak to celé "spadlo". Chcem to napísať tak aby ste ho pochopili, takže prosím zabudnite, že PC máte v "malíčku" a pri mojej odpovedi "používajte "sedliacky" nie PC "mozog".
Ak sa Vas dotkol moj prispevok, hoci nebol mysleny ustipacne, tak sa ospravedlnujem a zaprisahavam sa, ze Vam uz nikdy na nic neodpoviem.
iobagion napísal:...Uvedomila som si, že spoločnosť My Heritage urobila v priebehu roka menšie zmeny, napríklad pri otvorení rodokmeňa sa už na ľavej strane nezobrazuje "panel podrobnosti danej osoby", čo bolo veľmi rušivé a panel zaberal tretinu monitoru, takže sa na to asi dosť ľudí sťažovalo.
Preto som vlastne zmeny pri uvádzaní údajov o svadbe zistila až teraz....
Toto je nieco ine, nez ste pisali hore. Hore ste pisali o programe od MyHeritage a tym je program Family Tree Bulider, ktory sa pouziva lokalne (na PC sa instaluje). Teraz vsak vidim, ze ide o webovu aplikaciu MyHeritage, ergo priama editacia na webe. To nepouzivam, takze nemozem sluzit. Ale ak boli urobene zmeny v priebehu roka, asi s tym budu suvisiet aj tie problemy. Odporucam kontaktovat priamo podporu MyHeritage a spytat sa ich.
http://helpcenter.myheritage.com/
alebo clovek, ktory robi na ceskej mutacii a je registrovany na ceskom genealogickom fore (dominikmatus):
http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=34&t=23632
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

p. "Duras", ďakujem za odpoveď, aj ja som už myslela na to, že napíšem "na pomoc" čo mám robiť, aby sa mi aspoň svedkovia uložili, nie je podstatné, že ich na bočnom panely neuvidím.
Ospravedlňujem sa, ale nemala som nič voči tomu čo ste mi napísali, nenapísali ste to uštipačne. Keď som si Vašu odpoveď s otázkami prečítala, uvedomila som si, že Vaše pripomienky sú správne. Nechcela som sa totiž veľmi rozpisovať, predpokladajúc, že používam program čo poznáte a tak som to napísala v "skratke", heslovite. Dostala som ponuku aby som prešla na program čo ste uviedli, ale nechcela som nič meniť, od roku 2012 som si už zvykla a nechce sa mi do zmeny.

iobagion
Napísať odpoveď