Aké iné genealogické softvéry je možné použiť

igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Dobrý deň.
Zrejme tu táto téma už bola ale nedopátral som sa ku konkrétnej odpovedi. Zaujímali by ma skúsenosti používateľov. Doposial som používal Familytree bulder od Myheritage ale pomaličky sa blížim ku stropu a to som riešil len vejárovité hlavné línie bez príbuzenstva. Práve tomuto by som sa však chcel začať venovať a rozšíriť rodokmeň na príbuzné rodiny pre ukázanie rodinných vzťahov. Nedávno som sa dostal k programu GenoPro ktorý je však platený. Existuje niečo podobné a prehľadné ale voľne dostupné?

Za každú odozvu budem vďačný
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Ja pouzivam RootsMagic, platenu verziu, stala tusim 29 eur jednorazovo. Myslim, ze vacsina programov je v zaklade zdarma, ale na druhej strane oplati sa zaplatit, tie funkcie to vyvazia.
Roots Magic je jeden z programov, ktory umoznuje ciastocnu synchronizaciu s Familysearch, ak si tvorite rodokmen aj tam, je to celkom uzitocne.
Paci sa mi tam napr. funkcia family timeline, kde po oznaceni osoby zobrazi celu historiu jej rodiny vratane narodenia deti, surodencov, rodicov, ich svadby, umrtia.
Je to program, ktory sa stale vyvija, helpdesk reaguje na podnety a snazia sa riesit chyby.
Urcite su aj ine programy, ktore pouzivaju kolegovia, tak vam o nich napisu snad.:-) Funkcie su porovnatelne, to co potrebujete, urcite vacsina kvalitnych programov ponuka. A myslim, ze sa oplati investovat aj do platenej verzie, velmi rychlo si zvyknete na tie funkcie a uznate, ze bez nich by to nebolo az take dobre.:-)

Doplnene: zaujimavy a zadarmo je aj program My Family Tree od spolocnosti Chronoplex. Pokial nepotrebujete nejake funkcie typu Prepojenie s familysearch, Ancestry a pod., tak je uplne super. Ja som si tam naimportoval Gedcom subor z RootsMagic, na prezeranie rodostromu sa mi zda dokonca aj lepsi, da sa aj viac nakonfigurovat, napr. zobrazuje aj rok svadby, co napr. RM zobrazi az po kliknuti na konkretny zaznam.
Odporucam vyskusat toto, ak nebude vyhovovat, mozete sa poobzerat po niecom platenom.
Naposledy upravil/-a jurajpolak v 16 Jan 2017, 22:34, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

igrijan napísal:Dobrý deň.
Zrejme tu táto téma už bola ale nedopátral som sa ku konkrétnej odpovedi. Zaujímali by ma skúsenosti používateľov.
Aj skusenosti uzivatelov su v tejto sekcii, kde pisete, ohladom programov FTB, FTM a Ancestry.
igrijan napísal: Doposial som používal Familytree bulder od Myheritage ale pomaličky sa blížim ku stropu
Aky strop mate na mysli? Strop 250 osob plati len pri synchronizacii s MyHeritage. Offline verzia nema tusim obmedzenie.
igrijan napísal: a to som riešil len vejárovité hlavné línie bez príbuzenstva.

Zrejme ste mali na mysli rodovy vyvod. Ak chcete k rodovemu vyvodu pridavat rozrod od kazdej osoby, neexistuje program, ktory Vam ten mis-mas prehladne zobrazi. Niektore programy to zobrazia, aj FTB, ale v tom sa ani diva svina nevyzna. Ani sa nemoze...skuste si to zacat kreslit...:-)
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Ďakujem.
Áno, zle som sa vyjadril zaujímajú ma práve vývody. Chcel som vedieť práve o inom sw ako sú spomínané 3. Vo FTB ukazuje relatívne prehľadne len 2-3 generácie. Chcel by som ale práve niečo, kde vidím aspon roky aj pri väčšom náhľade a je možné sa v tom relatívne ľahko orientovať.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Poslite mi do spravy mailovu adresu, skopirujem vam vecer obrazovky z tych dvoch, ktore som spominal vyssie.
RM v zakladnom vyvode ponuka zobrazenie na 5 resp.6 generacii. Zda sa mi ze pri verzii 5 generacii su roky narodenia a umrtia pri vsetkych generaciach.
ondraOutr
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25 Sep 2019, 20:37

Mám veľmi dobré skúsenosti s kombináciou programov Ancestry a Heritio. Ancestry používam pre bádanie a uchovávanie dát. Heritio potom na tlač rodokmeňov, pretože ponúka veľké možnosť, ako ovplyvniť pozície osôb a vzhľad rodokmeni.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

ondraOutr napísal: 25 Sep 2019, 20:56 Mám veľmi dobré skúsenosti s kombináciou programov Ancestry a Heritio. Ancestry používam pre bádanie a uchovávanie dát. Heritio potom na tlač rodokmeňov, pretože ponúka veľké možnosť, ako ovplyvniť pozície osôb a vzhľad rodokmeni.
Tak otrasné grafické výstupy ako v programe Heritio som ešte nevidel. Choďte si to propagovať niekam inam.
Pre ostatných: je to bývalý Rodokmen Pro, pochopiteľne platený.
staso
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:33
Predkovia z oblasti: Sojka - farnosti Lom nad Rimavicou, Oravská Lesná

Dobrý deň.
Genealogický graf (bez obmedzení na počet generácii) vie robiť yEd editor https://www.yworks.com/products/yed/download#download importom .ged súboru. Neskúmal som správnosť tvorby grafu, na prvý pohľad sa zdá že funguje správne. "Mohutnosť" a obsah grafu ovplyvňujete obsahom .ged súboru.
Napísať odpoveď