Svedectvo bezvadnosti

Dari
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics

Svedectvo bezvadnosti

Príspevok od užívateľa Dari » 24 Máj 2018, 07:13

Včera (23.05.2018) ma zaujal druhý príspevok v Reflexe na Markíze. Odporúčam pozrieť si ho v archíve televízie.
Pani mala tzv. Svedectvo bezvadnosti, v ktorom starosta opísal osobu. Bol to vraj dnešný výpis z registra trestov.
Stretol sa už niekto z vás s takýmto dokladom?

Táto pani ukázala aj starú knižku, tzv. kalkulačku. V nej mali uvedené miery, váhy aj kusy, ktoré nemuseli prepočítavať, ale si potrebné údaje vždy vyhľadali. Knižka môže byť zaujímavá a možno by sa dala zdigitalizovať.

Dari

dangol
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský, Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Maďarsko

Re: Svedectvo bezvadnosti

Príspevok od užívateľa dangol » 24 Máj 2018, 10:10

Ďakujeme, veľmi dobrý príspevok, naozaj sa to oplatí pozrieť. Ja som sa so "svedectvom" ani s "kalkulačkou" doposiaľ nestretla. Bolo by fajn vidieť knižku-kalkulačku "naživo".

jurajpolak
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica

Príspevok od užívateľa jurajpolak » 24 Máj 2018, 10:44

Mne sa v tej knihe páčil obrázkový návod: Ako sa drží kniha, ako sa listujú strany atď... nuž, aj to bolo treba pospolitý ľud naučiť.

Dari
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics

Príspevok od užívateľa Dari » 24 Máj 2018, 12:10

To som si všimla aj ja. Ale to je asi ďalšia kniha. Ktovie aké zaujímavosti by sa v nich ešte našli.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný