V roku 2014 sme založili občianske združenie Genealogický inštitút Slovenska. Venujeme sa rôznym dobrovoľníckym aktivitám – na stránke uverejňujeme zaujímavé články na tému rodinnej histórie, genealógie, či tvorby rodokmeňov, prevádzkujeme genealogické forum, vytvorili sme genealogický slovník, organizujeme stretnutia genealógov.

V tomto roku sa môžeme po prvý raz uchádzať aj 2 percentá z daní. Ak sa vám páči, čo robíme a ak máte pocit, že naša aktivita má zmysel, môžete nás podporiť. Ďakujeme!
CHCEM VEDIEŤ VIAC O MOŽNOSTI PODPORIŤ GENI.SK

najlepšie genealogické práce - 2019

nordo
Člen
Člen
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:27

najlepšie genealogické práce - 2019

Príspevok od užívateľa nordo » 02 Feb 2020, 18:35

Ďuroš včera uviedol prezentáciu nášho fóra na stránkach nového Genealogicko-heraldického hlasu 1-2/2019. O niekoľko strán ďalej boli uverejnené aj výsledky súťaže Najlepšie genealogické práce za rok 2019, ktorej som sa zúčastnil aj ja s knižkou o kováčoch Ordódyovcoch z Ľuboriečky a Dolnej Strhehovej a ktorá získala 2. miesto :)
Prílohy
hlas_2019_web_súťaž.pdf
(652.24 KiB) 45 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: najlepšie genealogické práce - 2019

Príspevok od užívateľa duros » 02 Feb 2020, 19:16

Ospravedlňujem sa, hneď som si to neuvedomil. Rovnako tak sa zúčastnil ďalší náš kolega, pán Ondrej Ruttkay (homer), ktorý sa síce neumiestnil, ale jeho práca "História vikartovskej vetvy rodu Ruttkay-Dauko" je úžasná!
Prílohy
Najlepsie prace O_Ruttkay.jpg
Najlepsie prace O_Ruttkay.jpg (328.09 KiB) 1040 zobrazení

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných