DNA TEST

susi
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27 Nov 2018, 13:51

Dobry den,

Chcel by som darovat otcovi test DNA na Vianoce avšak neviem sa rozhodnut, ktorý z testov vybrat. Chcel by som sa teda spytat na vaše skusenosti a odporucania. Pozeral som MYHERITAGE, familytreedna a 23 and me. (Zaujimala by ho aj haploskupina).

Dakujem za kazdu odpoved.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

To, čo chcete, je tzv. Y-DNA test. Prepásli ste minulý víkend, kedy boli väčšie zľavy, ako teraz (teda aspoň na Family Tree DNA).
Používateľov profilový obrázok
Obsivan
Člen
Člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 18 Máj 2013, 10:38
Predkovia z oblasti: Terchova, Teplička nad Váhom, Gbeľany, Bela, Mojš, Riečnica

MyHeritage a Family Tree Dna sú jedno a to isté. Presnejšie testy ktoré si dáte urobiť v MyHeritage spracuje Family Tree Dna a len ich exportujú do systému MyHeritage. Z týchto dvoch by som odporučil Family Tree Dna a následný export do MyHeritage. Služby stránky 23andMe bližšie nepoznám ale spomínam si že majú v ponuke aj zaujímavé produkty týkajúce sa genetických predispozícii na určité choroby. V každom prípade si dajte pozor na to aký test vyberiete, pretože existuje viac typov a kategórií. Tak ako písal duros Vás bude asi najviac zaujímať Y-DNA test.
Napísať odpoveď