Pamiatka zosnulých

Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Pamiatka zosnulých

Príspevok od užívateľa duros » 02 Nov 2012, 17:52

V týchto dňoch spomíname na najbližších zosnulých. Zastavme sa nachvíľku a spomeňme si aj na tých, ktorých hroby už ani nepoznáme, ale my vieme, že aj vďaka nim sme dnes na svete a že aj ich životné osudy sa snažíme odkrývať...

marekT
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pamiatka zosnulých

Príspevok od užívateľa marekT » 03 Nov 2012, 14:14

Pekne si to napísal.

masu
Odborník
Odborník
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Re: Pamiatka zosnulých

Príspevok od užívateľa masu » 03 Nov 2013, 11:43

Toho roku sme zapaľovali sviečky na 3 "nové" hroby. Vďaka genealógii sme našli ďalších predkov. O jednom hrobe som len tušila, že tam ležia moja pra a praprababka. Manželovi predkovia sú pochovaní kúsok od maminho hrobu. Vôbec sme to netušili. Tento hrob mi neskutočne pomohol pri pátraní. Sú tam predkovia z 19. stor. Žiadne, že tu leží rodina XY, ale pekne celé letopočty, priezviská žien za slobodna. Vďaka genealógii už náhrobky nie sú len nejaké mená, ale vidím tam príbehy našich predkov.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný