Chybajuca stranka na FS ?

Vigoda
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07 Feb 2013, 12:49

...budeme ocakavajuci a tesiaci .. dakujem

Uplne presne je , ze zacinam mat pochybnosti o rod. zaznamoch, ale nejake dalsie dox , ktore mi to potvrdia resp. vyvratia , sa mi dostanu do ruk az o tyzden , tak snad budem zasa o kusok mozaiky mudrejsi ...
vascoo
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01 Feb 2013, 15:51

Dobry den, pan Vigoda,
tiez som sa takto prehrabaval v indexoch dediny, v ktorej sa neda listovat, pretoze ju mormoni nedali celu. Odporucam to robit takto: dajte si iba nazov, vo vasom pripade Oravska Lesna, Namestovo, Slovakia, a rok (napriklad 1887) a vyhodi vam to vsetky mena, ktore zindexovali. ak ste nenasli, co hladate, zmente rok. takto si prezriete celu rodnu matriku. Nemusite vypisovat krstne mena.
Ale, bohuzial vo Vasom pripade sa bojim, ze mormoni pri indexacii spravili chybu. Pretoze stranku 7 maju vo svojom cislovani ako image number (cislo obrazku) 108 a stranku 9 ako image number 109. To podla mna znamena, ze jednu stranu zabudli nahodit, bohuzial, je to asi prave ta strana, ktoru hladate. V tom pripade Vam skutocne nezostava nic ine iba ist do Bytce. Ak to mate daleko a nechcete utracat na cestovnom odporucam Vam milo sa obratit na pracovnicky archivu ci by vam to nemohli pozriet a poslat emailom. Ked viete presny datum, tak by im to nemalo zabrat vela casu a ak budete mat stastie, urobia to.
Vela stastia
cupakabra
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:31

Takže práve sťahujem film, na ktorom je matrika o ktorej sa tu bavíme. Ale musím Vás pán Vigoda sklamať, pretože tá predmetná stránka na filme nie je. Prezerám si stiahnuté obrázky a vidím strany matriky označené 6, 7, 9, 10. Takže práve tá osmička chýba. Neviem prečo chýba, dôvodov môže byť veľa, ale fakt je ten, že na filme od mormonov tá strana nie je. Takže asi Vám nič iné neostáva iba sa obrátiť na archív v Bytči, alebo tam zájsť osobne. Ak by ste predsa mali záujem o tento film, na ktorom je uvedená matrika, napíšte mi do súkromnej správy email a ja Vám ten film cez nejaký úložný server pošlem.
Vigoda
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07 Feb 2013, 12:49

Najskor by som chcel podakovat vsetkym za neskutocnu ochotu .... Neviem ci ma viac tesi to, alebo to ze so sa predsa len nemylil ... Inak co pise nick vascoo, aj to som uz veru skusil .... Ak dovolite poslem - cupakabra - sukr mail a budem vas informovat , ci som spominanu informaciu nasiel .... Pekny vecer
cupakabra
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:31

Už len doplním, že na filme, ktorý som stiahol je index krstnej matriky a v tom indexe je uvedené, že Mária Vigoda a jej narodenie je uvedené na 8. strane matriky (teda na tej chýbajúcej strane). Takže pán Vigoda má asi správne informácie o narodení svojej pra.....babky, už mu len ostáva sa k tej chýbajúcej strane matriky nejakým spôsobom dopracovať.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

...a ja este dodam, ze sa obavam, ze ak nie je ta stranka u mormonov v digitalnej podobe, ze asi ani na filme nebude nasnimana, takze odporucam rovno si v archive pytat original matriky s tymto odovodnenim (lebo automaticky Vam prinesu filmovy kotuc).
Vigoda
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07 Feb 2013, 12:49

...Dobre rano , presne tak . Na filme nie je a ze som to presiel cele vedia len moje oci :) .. Nasiel som sice par potencionalnych predkov , co budem musiet este aj tak overit, ale tu stranku nenasiel ... Ale kazdopadne , kedze sa nachadza v indexe a datum narodenia mam z umrtneho listu, povazujem jej datum narodenia za preukazany ... Original matriky k nahliadnutiu ? Myslite , ze by slo ? dakujem
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

či Vám do rúk vydajú orginál matriky k nahliadnutiu, to závisí najmä od ochoty pracovníkov archívu
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vysvetlite im situaciu. V Bytci boli vzdy ochotni a mne osobne v tom spominanom pripade (nasnimany listocek cez zaznamy) original pozicali.
Vigoda
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 07 Feb 2013, 12:49

... prajem pekny den, trvalo to trosku dlhsie, ale nakoniec mi zo SA Bytca zaslali hladany zaznam a potvrdili nase rod. zaznamy . A bola te presne ta chybajuca stranka 8 . Tak len , aby ste vedeli zaver tohto hladania ... prajem pekny vikend
Napísať odpoveď