Porovnanie dvoch fotografií

Andiandi1
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:04
Bydlisko: Komarno

Chcel by som sa opýtať na váš názor. Na priloženom obrázku sú skombinované dve rôzne fotografie, kde sa dve osoby celkom podobajú, no nemám jednoznačný dôkaz či ide o tú istú osobu. Záber v strede je zo svadobnej fotografie mojich prarodičov z mája r. 1910 z Philadelphie a dva zábery na okrajoch zrejme z r. 1939. Pán úplne na pravo je Juraj Lokaj nar. v r. 1881 a pani je jeho manželka Dorota nar. 1887. O Jurajovi s istotou viem, že bol v čase svadby mojich prarodičov vo Philadelphii, dokonca bývali v jednom dome, ale o Dorote som záznam nenašiel, ani o imigrácii, ani v sčítaní 1910 (aj keď sa v ňom nemusí nachádzať, nakoľko to prebehlo v apríli). Je tam niekoľko podobných rysom, nie len na tvári, ale aj na Jurajovom oblečení.
Chcem sa preto opýtať na váš názor, myslíte, že tieto dve osoby by mohli byť totožné? Ďakujem :)
Prílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (215.08 KiB) 2285 zobrazení
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Podľa môjho názoru žena sediaca z knihou na spoločnej fotografii a žena v šatke na fotografii vpravo vykazujú spoločné črty ako nos, ústa, brada,pery,oči podobnosť na 90% (môj laický odhad).
U muža s fúzami a muža s vencom by som stanovil podobnosť asi na 50% podľa rysov tváre,brady. Ale všetko je len laický odhad.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Ta zena by mohla byt - podla ust, ale tiez sa moze jednat o jej sestru. O tom chlapovi trosku pochybujem - su tam ine oci. Fuziky mozu mylit.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

AndyT napísal:Ta zena by mohla byt - podla ust, ale tiez sa moze jednat o jej sestru. O tom chlapovi trosku pochybujem - su tam ine oci. Fuziky mozu mylit.
Obrázok

Áno s tým chlapom máte pravdu,po tejto úprave by som to skôr priradil k chlapovi z motýlikom, sestra ženy prichádza tiež do úvahy nakoľko sa zdá že má iný nos ale to môže robiť aj sklon tváre.
Napísať odpoveď