FM zvládne všetko

iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Dobrý večer

neviem ako Vy, ale ja som si myslela, že tak jednoduché meno Mancoš nie je možné nejak zvláštne skomoliť, maďarsky je to Mancsos, nemecky Mantzos. Pri hľadaní príbuzných na FamilySearch som však zistila nekonečnú variáciu pre toto meno, spočítala som si všetky skomoleniny mena Mancoš, je ich 69, prikladám

Mancza, Manczas, Manco, Manczo, Manczos, Manczoss, Mánczos, Mancz, Manczor, Manczov, Manczok, Manczes, Mancus, Mancsuss, Manczus, Mand, Mandzsák, Mandtzos, Mandzos, Mandros, Mankos, Manencs, Mančus, Mantok, Mantzos, Manso, Mancsts, , Marotos, Matzos, Mamzos, Manizos, Mancek, Manesos, Manezos, Mankos, Manrzos, Mancres, Maneros, Mánezas, Marezis, Mankas, Marczov, Marczos, Markos, Martics, Marebos, Martzos, Manczal, Monuss, Marnzos, Manczér, Mangos, Manteos, Mantcis, Mantros, Manttos, Mantso, Mantsos, Mantzos, Mantus, Mantza, Momczas, Mauczos, Mautsos, Mautzos, Maucos, Mauczos, Mauszos, Mautzon.

Aj Vám skomoleniny mien sťažujú hľadanie?

iobagion ;)
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Nuž hľadanie cez Index je vždy veľká výzva. Som presvedčený, že tých Mancošov je ešte viac skomolených, lebo určite niekto skomolil aj prvé písmeno.

Ešte väčšia výzva sú mená so šľachtickou titulatúrov, takže napríklad hľadanie comes (latinsky gróf) mi hodilo 357 výsledkov. Napríklad tu https://familysearch.org/pal:/MM9.1.1/V1WJ-P3C Ferdinandus Comes s manželkou Gabriela Baronessa
mali dieťa Margaretha Maria Christina Comes. Jednalo sa o grófa Sztáraya a barónku Vécsey.

Takže sa mi osvedčilo hľadanie pomocou krstných mien rodičov a detí, ohraničenie na číslo filmu je tiež veľmi nápomocné. Samozrejme, ak tieto údaje sú známe.

Laco

PS. Mancsos v maďarčine zodpovedá Mančoš, v staršej maďarčine by Mancoš bol Manczos, v novšej Mancos.
Napísať odpoveď