Odpoveď pánovi Nordovi

Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Pán Nordo mi včera večer napísal súkromnú správu, ale ja ju na fóre nevidím, tak mu odpovedám cez tento príspevok:

Viem že Juraj Goldberger bol ev a.v. farárom v Dačovom Lome v rokoch 1790-1822 a
jeho syn Ján Goldberger bol ev a.v. farárom v Dačovom Lome v rokoch 1822-1861.

Vami hľadaná svadba Jána Terraya s Goldbergerovou v rokoch 1793-1798 sa neudiala v Dačovom Lome.

Matriku Dačovho Lomu mám stiahnutú a našiel som tam len svadbu Barbary Goldbergerovej 8.1.1806:
https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,117352201

Z toho usudzujem, že Goldbergerová ktorá sa vydala za Terraya nebola dcérou farára Goldbergera, ale jeho sestrou.

Pozrite matriky susedných obcí okolo Kremnice, najmä Kunešov. Tam doteraz žijú Nemci.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4961
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ak Vam pan Nordo napisal sukromnu spravu, mala by byt v zlozke dorucenych sprav, ale nie na fore. V tom pripade mu odpovedajte prostrednictvom sukromnej spravy tak, ako zasielam v prilohe.
Domnievam sa vsak, ze asi ste prezreli aj dorucene spravy a nic tam nemate. V tom pripade Vam nedosla sukromna sprava, ale Vam pan Nordo napisal na email (ta moznost tu je). Lenze v tom pripade odosielatel nevie, aky je Vas email (z dovodu zachovania anonymity), takze v skutocnosti to dorucenie na emailovu adresu zabezpeci system tohto fora (co sa Vam v emaili aj prejavi, ze mate emailovu spravu z tohto fora). Ak vsak vo svojom emailovom ucte zvolite moznost odpovedat (priamo), system Vam ukaze emailovu adresu odosielatela a dalsia komunikacia uz prebieha medzi Vasimi emailovymi adresami.
Prílohy
SS_reply.jpg
SS_reply.jpg (125.53 KiB) 1458 zobrazení
Napísať odpoveď