Čo nové u mormónov

laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Pribudli indexované záznamy napríklad z Bánovskej Kesy (archív Nitra). očet idexovaných záznamov je teraz 13.829.595. Donedávna bolo tuším okolo 11 miliónov. Počet obrázkov je (tuším) bez zmeny - 1,615,473.

Laco
Sisua
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 18 Okt 2013, 00:50
Predkovia z oblasti: Kat. farnosti: Lakšárska Nová Ves, Borský Mikuláš, Koválov, Hor. Trhovište, Hor. Otrokovce, Hlohovec, Pastuchov, Leopoldov, Drahovce, Lukáčovce, Drietoma, Trenčín, Veľ. Chlievany, Šišov, Brezová p. Bradlom, Oponice; ~Třebíč, ~Uh. Hradiště...

Pribudla zrejme väčšia dávka dát z indexácie matrík NR archívu. Sú tam (asi už) všetky obce. Všetky matriky však nie sú zindexované, napr. Horné Trhovište do roku 1800 nie je. Hlohovec však má zindexované aj tie najstaršie matričné záznamy zo 17. storočia. Vedel by niekto povedať, kedy sa NR archív indexoval a kto tie záznamy indexoval? Lebo pozerám, že momentálne dobrovoľníkom už vyše roka ponúkajú indexáciu matrík PO archívu (teraz nejaké dedinky v okolí Sobraniec). Niektorým záznamom navyše chýbajú digitálne kópie (napr. Pastuchov MB 1787-1868). Digital folder number majú určené, ale pod tým číslom nenájdeme žiadne obrázky.
Každopádne, zverejnenie indexácie pomohlo. :)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Sisua napísal:... Vedel by niekto povedať, kedy sa NR archív indexoval a kto tie záznamy indexoval?
Ak si sam skusite indexaciu, zistite, ze to nejde lahko. Aspon ja som ten ich program vyskusal na dvoch PC, jeden vykonnejsi ako druhy a neskutocne mi to stale mrzlo. Indexerov je vela a ja mam pocit, ze niektori sa priam predhanaju, kolko toho naindexuju, (pricom nepoznaju miestne realie) len aby si ludia mohli "vyklikat" to svoje, pritom castokrat take elementarne chyby, ako napr. aj pripojenie povolania k priezvisku (nedavno som sa stretol s tym, ze k priezvisku bolo pripojene "opilio", skoro ma porazilo).
Sisua napísal: ...Lebo pozerám, že momentálne dobrovoľníkom už vyše roka ponúkajú indexáciu matrík PO archívu (teraz nejaké dedinky v okolí Sobraniec). Niektorým záznamom navyše chýbajú digitálne kópie (napr. Pastuchov MB 1787-1868). Digital folder number majú určené, ale pod tým číslom nenájdeme žiadne obrázky....
Niekde som uz o tom tusim pisal, urcite to bolo po minulorocnej genealogickej konferencii v Uh. Hradisti, kam sme isli len kvoli mormonom. Tam mi jedna managerka od nich vysvetlila, ze aj ked sa ponukaju prave ine matriky, treba ich odmietat (odklikavat, ze to nechcete), az kym sa nedostanete k tym "Vasim". Tak sa dostanete aj k tym, ktore Vam stranka nezobrazi. Pretoze oni ich maju, len ich nezverejnuju kvoli nasej legislative (znamy problem). Ten konkretny pripad, co uvadzate - na tom filme je aj reformovana cirkev do r. 1940, takze preto je nepristupny.
Sisua
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 18 Okt 2013, 00:50
Predkovia z oblasti: Kat. farnosti: Lakšárska Nová Ves, Borský Mikuláš, Koválov, Hor. Trhovište, Hor. Otrokovce, Hlohovec, Pastuchov, Leopoldov, Drahovce, Lukáčovce, Drietoma, Trenčín, Veľ. Chlievany, Šišov, Brezová p. Bradlom, Oponice; ~Třebíč, ~Uh. Hradiště...

Aha, či že z indexácie sa stáva športová záležitosť... :) Áno, aj ja som tam videl podobné veci ako opilio a zabával som sa na tom. Nuž, hádam čoskoro spustia tú možnosť, o ktorej som písal, že si budeme môcť doplniť správnejší údaj do databázy.
Indexáciu som neskúšal, ale ten program som mal nainštalovaný, aj som sa snažil odmietať obrázky, ale ponúkalo mi len ďalšie stránky tej istej matriky. (Vtedy to bola nejaká v cirkevnej slovančine cca z roku 1764.) Tak som to potom vzdal.
Ja ten systém nezverejňovania poznám, ale asi začínam už chápať, ako to je s tými zoskenovanými políčkami mikrofilmov. Nešlo mi najskôr do hlavy, prečo sa dostanem k dátam z roku 1952 z BA archívu a k niečomu podobnému z NR archívu zase nie. Evidentne sa mormóni až počas skenovania asi dozvedeli, že nemôžu všetko zverejniť, tak odvtedy všetko, čo naskenovali, už nezverejnili ani cez vzdialený prístup. Prístupné zostali len dovtedy zverejnené veci. Pôvodne som si myslel, že ešte skenujú, ale aj index NR archívu ma presvedčil, že už to musia mať hotové a keď aj Vy hovoríte, ako to je... Tak to je blbé :-/
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

laco napísal:Pribudli indexované záznamy napríklad z Bánovskej Kesy (archív Nitra). očet idexovaných záznamov je teraz 13.829.595. Donedávna bolo tuším okolo 11 miliónov. Počet obrázkov je (tuším) bez zmeny - 1,615,473.

Laco
Mate dobry odhad. Na blogu teraz FS zverejnil, ze o.i. updatoval Slovensko v indexoch - vyse 2,6 miliona indexov, obrazky nie.
https://familysearch.org/blog/en/family ... ed-states/
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Takže slovenské matriky sú dnes 27.2. aktualizované. Počet záznamov sa zvýšil o cca 5.000 na terajších 13.834.866. Počet snímkov zostal nezmenený 1.615.473.

Laco
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

no neviem co konkretne pridali, ale to co potrebujem tam stale este nieje... Aj ked podla rokov by to tam konecne uz mohli zverejnit...
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Vidím, že viacerí z vás už s mormónmi (skôr menej úspešne) komunikovali. Všimol som si, že majú nafilmovaný kompletný súpis 1869 Zemplínskej župy, ale zverejnenú len tú časť, ktorá pochádza zo slovenských archívov. Nejako nechápem prečo to nemôžu zdigitalizovať a zverejniť, teda aspoň tie slovenské obce, ako majú uvedené, čo ale nie je v skutočnosti pravda. Kde je najlepšie im napísať?

https://familysearch.org/search/catalog/385993
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

david napísal:Vidím, že viacerí z vás už s mormónmi (skôr menej úspešne) komunikovali. Všimol som si, že majú nafilmovaný kompletný súpis 1869 Zemplínskej župy, ale zverejnenú len tú časť, ktorá pochádza zo slovenských archívov. Nejako nechápem prečo to nemôžu zdigitalizovať a zverejniť, teda aspoň tie slovenské obce, ako majú uvedené, čo ale nie je v skutočnosti pravda. Kde je najlepšie im napísať?

https://familysearch.org/search/catalog/385993
Problem bude asi v madarskej legislative (vid aj nepristupne madarske matriky).
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

V marci pribudli nové skeny slovenských matrík, celkový počet obrázkov je teraz 1 624 867. Ja som si to všimol len pred 3 mesiacmi a pribudli aj niektoré matriky, na ktoré som čakal. Inak pracujem na zozname slovenských matrík podľa ID, pod ktorým sa dá (alebo nedá) stiahnuť cez FSV. Neviem, či niečo také už niekto má, no ak by bol záujem, môžem to potom zverejniť.
Napísať odpoveď