FamilySearch Indexing

vojar
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 08:11
Predkovia z oblasti: Vojár, Kysuce

Kedysi som sa podieľal na dobrovoľnej indexácii Family Search. Ale keďže tam nebolo nič zo Slovenska, strácal som čas, ktorý by som inak mohol využiť na môj výskum. Rozhodol som sa teda projekt zanechať. Prednedávnom, mi poslali e-mail, že ich mrzí, že už viac neindexujem, tak som im vysvetlil situáciu. Nakoniec po výmene viacerých e-mailov, som im navrhol, aby otvorili projekt pre Slovensko. Tak mi napísali, že ak je na Slovensku genealogická organizácia, alebo zrduženie, ktorá ma dostatok členov, ktorý by indexovali, tak by otvorili projekt.

Neviem, či nás je dosť, ale skúsiť môžeme:

Tu je ich e-mail (v angličtine):

Dear Milos Vojar,

Case #1289517

Thank you for your suggestion to index the Slovakian records that you mentioned in your email.

Sometimes, we are able to fit in projects out of their normal priority if we can partner with genealogical societies or other organizations that are agreeable to providing enough individuals to volunteer and complete the project briskly.

If you would like to contact societies, or are already associated with a society or organization that might have an interest in a specific area or location, please have their leadership e-mail FamilySearch at indexing.societies@familysearch.org.


Again, we so thank you for your interest in moving this great work forward.
Regards,

FamilySearch
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tak sa hlaste, kto ma cas a ochotu spolupracovat. Mozeme to pod hlavickou nasho obcianskeho zdruzenia GENI:SK rozbehnut.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3236
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Tak sa hlásim :-)
S pozdravom
Patrik Zakarovský
vojar
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 08:11
Predkovia z oblasti: Vojár, Kysuce

Myslím, že je jasné, že so mnou možno (treba) počítať :)
jurog
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10 Apr 2013, 17:41

Hlásim sa - môžem pomôcť aj ja.
Darina
Člen
Člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:56

Ak ma niekto naučí ako sa to robí, môžem skúsiť.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Darina napísal:Ak ma niekto naučí ako sa to robí, môžem skúsiť.
Na tejto stranke je indexovanie: https://familysearch.org/indexing/ , hned prva ikona je testovanie (Test Drive). Tam si to vyskusate. Upozornujem, ze zaznam, na ktorom sa budete testovat, nebude matrika zo Slovenska, ale uplne iny typ zaznamu, co vsak vobec nevadi. Ak Vam to pojde, stranka Vam ponukne, co chcete robit. Bude treba si stiahnut program na indexaciu, zaregistrovat sa, najst si projekt a pracovat.
petronia
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 16 Nov 2013, 11:54
Predkovia z oblasti: Macuš, Maczuss, Maczufs, Radoľa, Kysucké Nové Mesto, Zdrahal Olomouc (Morava), Natter (Tomašovce), Strapko - Strapková (Čičmany)
Bydlisko: Žilina

ja by som tiez mohla vo volnom case ... velmi rada :-)
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Len na okraj, stále beží projekt indexácie slovenských matrík, dokonca to je v kategórí "preferred projects". Problém je v tom, že stále posiela len obrázky z gréckokatolíckych matrík, ktoré sú písané azbukou. Možno by stálo zato zistiť u mormónov aký je skutočný stav indexácie tohoto súboru, či sa nedá nejakým spôsobom ten súbor usporiadať tak, aby išli aj iné obrázky a nie len ti s azbukou.

Keby bežala indexácia napríklad censusu 1869 - to by mohlo ísť relatívne rýchlo. Aj keď je otázka, čo rozumejú bratia mormóni pod výrazom "enough individuals to volunteer and complete the project briskly."

Laco
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

laco napísal:.... Problém je v tom, že stále posiela len obrázky z gréckokatolíckych matrík, ktoré sú písané azbukou. Možno by stálo zato zistiť u mormónov aký je skutočný stav indexácie tohoto súboru, či sa nedá nejakým spôsobom ten súbor usporiadať tak, aby išli aj iné obrázky a nie len ti s azbukou....
Svojho casu, ked sme komunikovali s Marekom na jednej konferencii v Uherskom Hradisti s pani Konusin, ktora je sefkou FS pre Cechy, pytal som sa jej, ze nechcem indexovat to, comu nerozumiem, ale radsej by som lokality, ktore aspon trochu poznam, povedala mi, ze staci odmietnut to, co sa ponuka a vraj by malo ponuknut daco ine (z toho daneho projektu).
Napísať odpoveď