Doba archivácie osobných, mzdových a lekárskych záznamov

andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Dnes sa mi dostal do ruky Nový Čas z 25.7.2015
Obrázok

píše sa v ňom o Archíve košickej nemocnice. podstatou je že na spodu uvádzajú koľko rokov a aké dokumenty sú povinný archivovať
Prepis:
Ambulantné karty a objednávky - 5 rokov
Faktúry - 10 rokov
Operačné knihy a chorobopisy - 20 rokov
Mzdové listy - 50 rokov
Osoobné spisy a záznamy - až 70 rokov
Naposledy upravil/-a duros v 30 Júl 2015, 08:20, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Oddelene od povodnej temy "Články v starých časopisoch" (uz to zacinalo byt mimo temu).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4957
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

andrej58 napísal:Dnes sa mi dostal do ruky Nový Čas z 25.7.2015
píše sa v ňom o Archíve košickej nemocnice. podstatou je že na spodu uvádzajú koľko rokov a aké dokumenty sú povinný archivovať
Prepis:
Ambulantné karty a objednávky - 5 rokov
Faktúry - 10 rokov
Operačné knihy a chorobopisy - 20 rokov
Mzdové listy - 50 rokov
Osoobné spisy a záznamy - až 70 rokov
Napriklad: http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Tem ... 78&LngID=0
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Áno ale tu uvádzajú že osobné spisy a mzdové listy majú lehotu uloženia iba 30 rokov, takže pri nemocničných záznamoch môžem ešte minimálne :twisted: 20 rokov rozmýšľať :P
Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

Chcel by som sa teda spytat jednu vec, na koho sa mam konkretne v danej nemocnici obratit ked pred 4 rokmi nas opustil stary otec a ostal v nemocnici chorobopis? A rad by som ho ziskal do vlastnych ruk?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4957
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

jojo napísal:Chcel by som sa teda spytat jednu vec, na koho sa mam konkretne v danej nemocnici obratit ked pred 4 rokmi nas opustil stary otec a ostal v nemocnici chorobopis? A rad by som ho ziskal do vlastnych ruk?
Jedna vec je archivacia, druha vec je spristupnenie a vlastnictvo (osobne udaje, lehoty, zdravotne zaznamy nemozu byt vlastnictvom nikoho).
martustus
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:34
Predkovia z oblasti: rod Benček, Herda, Švec, Belák, región Horné požitavie: Hostie, Topoľčianky,Obyce, Horňany? Bobot?

duros napísal:
jojo napísal:Chcel by som sa teda spytat jednu vec, na koho sa mam konkretne v danej nemocnici obratit ked pred 4 rokmi nas opustil stary otec a ostal v nemocnici chorobopis? A rad by som ho ziskal do vlastnych ruk?
Jedna vec je archivacia, druha vec je spristupnenie a vlastnictvo (osobne udaje, lehoty, zdravotne zaznamy nemozu byt vlastnictvom nikoho).
V zmysle § 25 ods.1 zákona č. 576/2004 o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov :
" Údaje zo zdravotnej dokumentácie sa sprístupňujú formou nahliadania do zdravotnej dokumentácie osoby
a) tejto osobe alebo jej zákonnému zástupcovi v celom rozsahu,
b) manželovi alebo manželke, dieťaťu alebo rodičovi alebo ich zákonnému zástupcovi po smrti tejto osoby, a to v celom rozsahu; ak takáto osoba nie je, osobe plnoletej,16) ktorá s ňou žila v čase smrti v domácnosti,32) blízkej osobe33) alebo ich zákonnému zástupcovi,"

ods 2 : Osoba oprávnená nahliadať do zdravotnej dokumentácie má právo robiť si na mieste výpisky alebo kópie zo zdravotnej dokumentácie v rozsahu ustanovenom v odseku 1.

martustus
Martustus : martustus@azet.sk
Napísať odpoveď