nakreslenie rodostromu

Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

Ahojte,

mate niekto info, alebo skusenosti s niekym kto kresli rodostrom? Rad by som si ho dal origos namalovat farebne.

dik za typ..
mimili
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 19 Okt 2015, 23:11
Predkovia z oblasti: Gemer, Liptov, Dolná Nitra

To si chcete niekde v rámci interiéru umiestniť ? ak je to len ako dekorácia, tak to podľa mňa zvládne aj výtvarník, ktorému poviete svoju predstavu. Ja si robím niečo podobné v grafickom programe, z dôvodu, aby sa to potom dalo aj prakticky použiť pri ďalšom spracovaní do knihy, na distribúciu po rodine a pod. lebo tie, čo sú ponúkané v rámci geneo softvérov sa mi nepáčia.
Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

Tak uz dlhsiu dobu sa venujem rodostromu a mam tiez program kde to mam pekne rozmiestnene a dokazem si to vytlacit na velikansky format, ale rad by som to mal veeru niekde povesene na stene a to hlavne moju vetvu, a rad by som to aj daroval ako darcek v rodine. Dal som si to urobit u jedneho pana cez web za celkom nie malu sumu tak som zvedavy, ked mi posle ukazku ako to vyzera.
ezdeden
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 22:52
Predkovia z oblasti: Oravská Lesna

jojo napísal:Tak uz dlhsiu dobu sa venujem rodostromu a mam tiez program kde to mam pekne rozmiestnene a dokazem si to vytlacit na velikansky format, ale rad by som to mal veeru niekde povesene na stene a to hlavne moju vetvu, a rad by som to aj daroval ako darcek v rodine. Dal som si to urobit u jedneho pana cez web za celkom nie malu sumu tak som zvedavy, ked mi posle ukazku ako to vyzera.
Tiež sa dlhšie pohrávam s myšlienkou dať to niekomu aspoň trošku "umelecky" nakresliť, keďže som pri mojom rodostrome strávil dosť dlhý čas . Daj potom vedieť ako to celé dopadlo, a či to stálo za tie peniaze. Ozaj , aká bude cena? Ak nechceš verejne, prosím ťa prezraď mi ju do SS. Ďakujem
mimili
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 19 Okt 2015, 23:11
Predkovia z oblasti: Gemer, Liptov, Dolná Nitra

Aj mňa zaujíma cena a aj podklad (plátno, drevo?) tiež do SS, dík
Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

Nejdem na tomto fore robit reklamu danej stranke kde som to nasiel, aby som nahodou neporusil pravidla, akurat mozem prilepit obrazok ako to bude asi vyzerat je to format 70x50 cm , malovane na papier, hnedasty podklad a pasiky spajajuce mena su ciernou farbou. Cena toho rodostormu je 90 ojro. Ale myslim si ze stoji za to je to tak trochu modernejsim stylom, uvidim ake to bude na zivo.
Uz by som mal rad :P nieco na stene za to trapenie pri hladani a konecnu radost z najdenia osoby :D . A aby som to mohol mat dennodenne na ociach a inspirovalo ma to este viac. ;)
Prílohy
N4600523_86778_20151217_71037.jpg
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Vyzera to velmi dobre. Ako vidim, nie je to klasicky vyvod (tusim). Nechce sa mi pocitat osoby - kolko ich je tam? Text je ako robeny?
Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

Este by som sa vratil k tomu podkladu, tak pytal som sa konkretne je to obraz na kvalitnom platne , ktory sa uz len zavesi na stenu. Duros - pocitat osoby asi netreba, lebo som ubral z povodneho rodostromu vyse 600 osob, toto je taky mix rodostromu su tam surodenci niekde chybaju manzelky manzelia, chcel som to spravit konkretne mojmu otcovi a jeho surodencom, ich priamich predkov, a este mam tam dost dorabania hlavne prastarkeho linie kde uz osoby mam ale nieje cas ich dopisat, kedze sa nam narodila dcerka tak nestihame ani spat :D
Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

este som zabudol k tomu textu , ten je tlaceny na papier a ten je pravdepodobne lepeny na platno
ala82
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 10:27

Mňa vyšlo namaľovanie otcovskej línie (strom a v pozadí reálny kostol, 11 zaznamenaných predkov a o každom údaj o narodení, úmrtí, mene manželky a sobáši) bez jedného eura na 140 eur aj s poštovným. Maľované je to akrylovými farbami a údaje napísané kaligrafickým atramentom na výkres formátu 50x70. Práve včera som si bola vyzdvihnúť už zarámovaný obraz.
Napísať odpoveď