Duplikáty v rodokmeni na myheritage.

Vrtto
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24 Mar 2015, 17:27

Zistil som, že v rodokmeni, konkrétne v 5 generácií sú dve moje prapra...babičky sestry. Rodokmeň momentálne robím cez myheritage, ale tu musím pridávať rovnaké osoby v 2 vetvách a po vytlačení z rodokmeňu nebude na prvý pohľad jasné, že sú to sestry. Myslím, že toto nebude až taká výnimočná vec, tak by som rád vedel ako sa s týmto problémom popasovali ostatní.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Je jedno, či MyHeritage, alebo iný program, či stránka. Ide o tzv. stratu predkov, ktorú názorne nevie vykresliť žiaden program. Spoločných predkov zobrazí v každej dotknutej vetve zvlášť, pričom ich označí indexom.
Vrtto
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24 Mar 2015, 17:27

Už som to našiel, skúsenejší asi budú vedieť, ale možno to niekomu pomôže. V takomto prípade treba v rodokmeni kliknúť na dotyčnú osobu, potom na 3 bodky a možnosť pripojiť k existujúcej osobe a priradiť tak rodičov.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Priradiť áno, ale v zobrazení typu vývod to bude tak, ako som uviedol.
Vrtto
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24 Mar 2015, 17:27

Áno, ale už aspoň nebude nutné pridávať duplikáty manuálne.
Napísať odpoveď