Nedostupné filmy - ako ich možno prezerať?

dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,
vie mi prosím, niekto poradiť ako sa dostať cez katalóg do matrík Branču, ktoré nemajú na konci riadku kameru /ale len "kotúč"/?. Konkrétne sa mi jedná o:
Krsty 1881 - 1931 film 223612 Item 3
Manželstvá 1881 - 1907 film 2236112 Item 4
Je to film druhý a tretí v poradí zo spodu.
https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library
Skúšala som to podľa návodu, ktorý bol na fóre pred časom zverejnený, ale nepodarilo sa mi to.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Tieto filmy sa pozerať nedajú, aspoň čo som si ja vedomý. Treba ísť do archívu, alebo sa dá film objednať do niektorého Family Search centra, čiže tu u nás najbližšie do Viedne.
Zostáva len dúfať, že to niekedy pôjde, ja mám tiež zopár adeptov tam, vidím, že boli zindexovaní, aj s presným dátumom krstu, ale žiaľ skeny nevidno.
Čo som čítal aj tu na fóre, tak písalo sa viacero žiadostí, nech nie je bloknutý celý film, ale len jednotlivé obrázky, žiaľ efekt žiadny.

doplnene:
Keď ukážem myšou na ikonku toho filmu, tak tá info tam znamená,, ak tomu dobre rozumiem, že ten film by mal byť teraz v mojom lokálnom family search centre, mám tam nastavenú Viedeň. Ak by to tak aj bolo, tak neviem, ako to funguje, že keď si niekto ten film objedná a zaplatí, tak či si ho tam môže pozerať aj niekto iný.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ďakujem pekne za odpoveď. "Keď to nejde, tak to nejde". Budem musieť ísť do archívu do Ivánky, ja to mám blízko, z domu je to však každopádne pohodlnejšie. Ja tiež dúfam, že snáď vo februári niečo online pridajú, je už rok 1917 a dávno nič neaktualizovali.
Ešte raz vďaka.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

no najbližšie keď pridajú, tak pridajú veci z prešovského archívu. Ten projekt je dostupný na indexovanie, ako jediný slovenský projekt.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

dangol napísal:Skúšala som to podľa návodu, ktorý bol na fóre pred časom zverejnený, ale nepodarilo sa mi to.
To bolo este v casoch, ked neboli pristupne casti filmu ani pri prezerani cez katalog. Teraz ked je tam ikona fotoaparatu, je to prehliadatelne ako cely film (boli casy, ked to neexistovalo), ked je tam ikona filmoveho kotuca, tak mate naozaj smolu.
dangol napísal:Ja tiež dúfam, že snáď vo februári niečo online pridajú, je už rok 1917 a dávno nič neaktualizovali.
Osobne som skepticky, v oblasti Slovenska sa dlho nic nedeje a kasle sa na to...
jurajpolak napísal:Keď ukážem myšou na ikonku toho filmu, tak tá info tam znamená,, ak tomu dobre rozumiem, že ten film by mal byť teraz v mojom lokálnom family search centre, mám tam nastavenú Viedeň. Ak by to tak aj bolo, tak neviem, ako to funguje, že keď si niekto ten film objedná a zaplatí, tak či si ho tam môže pozerať aj niekto iný.
Filmy si objednava konkretny uzivatel v dotknutom lokalnom centre. Oni ho objednavaju z Ameriky. Ked pride, dostane uzivatel info o tom, ze film je tam a moze badat. Zalezi od toho, aku dlhu lehotu si zaplati, tolko tam ten film je. Miesta maju vo Viedni dost na badanie, takze ak sa s nimi dohodnete a nebudete tam vtedy, ked ten, co si to objednal, snad sa to bude dat. Horsie bude, ak si ho dotycny pozical domov...
jurajpolak napísal:no najbližšie keď pridajú, tak pridajú veci z prešovského archívu. Ten projekt je dostupný na indexovanie, ako jediný slovenský projekt.
To je vseobecny nazov archivu este od samych pociatkov zverejnovania, kedy pod tymto nazvom bolo uplne vsetko, lebo Presovom sa zacinalo. Mozete si byt isti, ze to obsahuje aj ine matriky.
Napísať odpoveď