Prosba na Ondreja Smolárika - mlynár Hajnal z Komjatíc

dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,
nakoľko máte veľmi dobre "zmapované" rody a osadenstvo Komjatíc, chcela by som Vás poprosiť, či nemáte nejaké informácie o pánovi Hajnalovi, ktorý pôsobil v Komjaticiach ako mlynár /či bol rodený komjatičan, ak nie, odkiaľ sa prisťahovali, kto boli jeho rodičia, či má v Komjaticiach nejakých potomkov, prípadne, kde/. Nejedná sa o priameho predka, ale v minulosti dosť význačne "zasiahol" do rodiny Krajčovičových. Zaujímali by ma roky 1890 až 1930.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Je tu taka moznost - napisat sukromnu spravu - vpravo hore je taka obalocka (Vy tam mate odo mna neprecitanu uz asi tyzden :-))
Potom je tu moznost napisat uzivatelovi na registracny email, to ked si kliknete na jeho uzivatelske meno, uvidite tam moznost (okrem poslania sukromnej spravy) poslat aj email.
K Vasej otazke - hoci nepoznam, zbeznym prezretim indexov na FS su Hajnalovci vo farnosti Komjatice minimalne od pol. 18. storocia, v Cerniku: https://familysearch.org/search/collect ... id=1554443
Štefan Baláž
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24 Máj 2015, 21:32

Dobrý deň, dovolím si opraviť priezvisko "Hajnal" na "Hajnala", aspoň tak sa volal môj spolužiak zo základnej školy v Komjaticiach. (neznamená to, samozrejme, že tam mohol byť aj niekto s priezviskom "Hajnal" ale zdá sa mi to nepravdepodobné). Je Fakt, že v Komjaticiach boli minimálne tri mlyny, z toho dva vodné ale dve mená mlynárov ktoré si pamätám boli iné. Skúste telefón na matrikárku pani Vrabcovú, mohlo by to byť toto tel. číslo +421 35 659 12 13 a odvolajte sa na jej spolužiaka Štefana B. možno by Vám vedela pomôcť. Želám pekný deň.
Stebal
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

ďakujem Vám obidvom.
Štefan Baláž
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24 Máj 2015, 21:32

Až dnes som si spomenul, že jeden mlynár sa volal Hajden ( alebo Hayden? ) a mlyn stojí dodnes vedľa námestia. Vždy sme ale hovorili Hajden s "j". Želám pekný deň. Š.
Stebal
Napísať odpoveď