"Čierna diera v matrike" ???

iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Hľadala som príbuzných otec András Vaszily, matka Erzsébet Mihalcsik, ich syn János Vaszily narodený 21.12.1913. Zemplínsky Branč, Trebišov, podľa vyhľadávača FS majú byť na tejto stránke
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... 16V?mode=g

kto ich tam nájde dostane odo mňa pekný darček

:?:
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Vyzerá to tak, že sú tam popletené strany, skúste pozrieť na stranu 216.
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... 918K?i=215

Laco
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Ďakujem za pomoc ale aj tak je to "postavené na hlavu". Nie je to syn ale dcéra Julianna, ktorá sa podľa FS volá Julianna Feketejäger, jej otec János Feketejäger a matka Mária Reposzki. Na FS som sa za tie roky vyhľadávania stretla aj s inými blbosťami ale toto by si zaslúžilo "zlatú medailu". Pošlite mi prosím na moju súkromnú mailovú adresu Vašu poštovú adresu, aby som Vám mohla poslať sľúbený darček, neoľutujete.

:!: Nech ďalej prekvitá FS a prekvapuje nás naďalej.......
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Nechcem chrániť FS, ale mám pocit, že tá matrika sa rozpadla, niekto ju zle zošil a mormóni to zindexovali možno ja dobre, keď si totiž pozriete snímku 217, tak tak je zrejmé, že ľavá a pravá strana nesedia. Ľavá strana má pokračovanie na snímku 219.

Taktiež nie celkom sedia poznámky na pravej strane s krstnými menami napr. na strane 216 položka číslo 49 meno Pál (Pavol) označený krížikom, pričom v poznámke je "Nupsit Josepho Koščo". To ani v súčasnosti nejde aby si Pavol zobral Jozefa :)

Takže je ľahko možné, že indexovanie je správne, aj keď mi je nejasné, ako to dokázali.

Laco
Napísať odpoveď