Svedectvo bezvadnosti

Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Včera (23.05.2018) ma zaujal druhý príspevok v Reflexe na Markíze. Odporúčam pozrieť si ho v archíve televízie.
Pani mala tzv. Svedectvo bezvadnosti, v ktorom starosta opísal osobu. Bol to vraj dnešný výpis z registra trestov.
Stretol sa už niekto z vás s takýmto dokladom?

Táto pani ukázala aj starú knižku, tzv. kalkulačku. V nej mali uvedené miery, váhy aj kusy, ktoré nemuseli prepočítavať, ale si potrebné údaje vždy vyhľadali. Knižka môže byť zaujímavá a možno by sa dala zdigitalizovať.

Dari
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ďakujeme, veľmi dobrý príspevok, naozaj sa to oplatí pozrieť. Ja som sa so "svedectvom" ani s "kalkulačkou" doposiaľ nestretla. Bolo by fajn vidieť knižku-kalkulačku "naživo".
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Mne sa v tej knihe páčil obrázkový návod: Ako sa drží kniha, ako sa listujú strany atď... nuž, aj to bolo treba pospolitý ľud naučiť.
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

To som si všimla aj ja. Ale to je asi ďalšia kniha. Ktovie aké zaujímavosti by sa v nich ešte našli.
Napísať odpoveď