Tvorba rodokmenu Slovensko

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
tomik79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26 Jan 2019, 22:16
Predkovia z oblasti: Cesko, Slovensko, Rumunsko

Dobrý den,
teroreticky by to mohlo sedět. S pomocí pana Laššáka se nám podařilo dohledat, že manžel Magdaleny roz. Škvareňák - Adam Stolarik, by měl pocházet ze Salajky. Což je od Brezničky, kde se narodili předpokládaní sourozenci Magdaleny, pouze cca 10km. Že by správná stopa? Zkusím ještě důkladně prozkoumat matriku Brezničky, zda se v ní někde neobjeví zmínka ohledně Magdaleny či rodině Stolarikových.
Děkuji všem za pomoc a nasměrování. T.
staso
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:33
Predkovia z oblasti: Sojka - farnosti Lom nad Rimavicou, Oravská Lesná

Dobrý večer,
dovoľte aby som vás upozornil, že existuje aj iná Salajka. A síce ako miestna časť obce Utekáč. Keď ste spomínali Šoltýsku tá je prakticky na pol ceste medzi obidvoma. Viď: https://www.google.com/maps/dir/''/Utek ... 121021!3e0.
Používateľov profilový obrázok
korinka12
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12 Jan 2016, 18:48
Predkovia z oblasti: Gondorčin,Čermák,Szabó-Bežovce,Michalovce,Sobrance,Veľké Kapušany,Liuta(Ukrajina)Ohio
Bydlisko: Přimda,ČR
Kontaktovať používateľa:

tomik79 napísal: 26 Jan 2019, 22:26 Dobry den,
v soucasnosti zpracovavam rodokmen nasi rodiny a v jedne z vetvi jsou predci ze Slovenska, presneji receno jsou to Rumunsti slovaci, kteri kolem roku 1830 odesli ze Slovenska za praci do Rumunska (Nova Huta) a po valce se nasledne vratili zpet do CSSR. Tyto predky mam v Rumunsku zmapovany cca do roku 1800-1830, kdy v tomto obdobi prichazeli ze Slovenska. Nicmene obdobi pred jejich prichodem do Rumunska resp. odchodem ze Slovenska nemam a rad bych toto dopracoval. Lze tedy vas, jakozto odborniky na slovenskou genealogii oslovit pro spolupraci pri tomto patrani popr. zaslat kontakt / doporuceni na osobu, ktera by byla ochotna s timto pomoci? Samozrejme za financni odmenu, rad bych zmapoval dukladne a peclive. Dekuji za odpoved, Tomas Vodicka, Ostrava, ČR, tomasvodicka@seznam.cz

Omlouvam se za psani cestinou, ale po slovensky toho moc neumim.
Ahojky, tak to jsme na tom stejně, také už dlouho pátrám, odkud do Rumunska přišli. já jsem u roku 1820 a už jen záznam mužského předka. Moji prarodič se narodily v Černé hoře a bydleli v Bystré. Tak hodně štěstí v pátrání:-)
Adam
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 18:56
Predkovia z oblasti: Turzovka

Dobrý deň, Stolarikovci z kysuckej Turzovky sú mojimi priamymi predkami (moja prababka bola zaslobodna Stolarikova a od nej to ide ďalej, sú aj záznamy). Ak chcete, tak sa mi ozvite, skúsime to porovnať, lebo manželský pár Adam a Magdalena Stolarikovci sa tuším aj mne vyskytuje v rodostrome.
Napísať odpoveď