Fotografie predkov z Ameriky

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
ag123
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 26 Feb 2019, 09:23

Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomôcť odkiaľ sa dajú získať fotografie brata môjho pradedka, ktorý do Ameriky imigroval v roku 1923. Žil tam až do roku 1995 a narodil sa na Slovensku v roku 1900. Z rodiny ich nemal nikto. :(

Veľmi pekne ďakujem za pomoc. :) :) :)
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Skúsim odpovedať na túto otázku, na ktorú si určite viete odpovedať aj sám.
Kde by ste hľadali fotky Vás a Vašej rodiny? Kto ich môže mať? Predsa najbližšia rodina a priatelia. Cudzí ich mať nebudú, lebo nemajú prečo. Kto môže mať fotky brata Vášho pradedka? V prvom rade najbližšia rodina a ľudia, s ktorými sa priatelil priamo v mieste, kde žil. Komu ich ešte mohol poslať? No rodine, ktorá ostala tu, na Slovensku. To je dosť indícií, kam sa obrátiť. Tak rozhoďte siete a hľadajte ;)
Mimochodom, takmer v každej rodine v minulosti mali niekoho, kto na sezónu alebo natrvalo odišiel za more. Títo čas od času zvykli domov posielať pohľadnice z miest, kde žijú a ako sa majú. Zároveň posielali fotografie seba v práci, priateľov alebo rodiny. Ak takéto fotky nikto z pamätníkov nepopísal, dnes ich už ťažko a aj to sotva dokážete popísať, či niekoho na nich identifikovať. Mám v ruke takéto fotky z USA, Francúzska, Nemecka aj Maďarska, bez popisu a identifikácie spodobených osôb, ktoré majú už iba historickú hodnotu.
maros
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Feb 2015, 16:34

Ak budete mať šťastie, fotografiu Vášho predka môžete nájsť v dokumentoch, ktoré boli súčasťou žiadosti o udelenie občianstva USA.
Brat môjho dedka odišiel do USA v r.1927 a jeho fotografiu som našiel v dokumente Declaration of Intention z r.1934. Toto vyhlásenie bolo priložené k samotnej žiadosti o udelenie občianstva.
Ale zase pri sestre môjho dedka, ktorá žiadala o občianstvo v USA v r.1927 tento dokument nebol, takže ani foto ;)
ag123
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 26 Feb 2019, 09:23

Ďakujem za odpoveď a chcel by som sa opýtať, kde by som mohol nájsť tie dokumenty.

S pozdravom ag123
Napísať odpoveď