narodenie dvojicky kazde inde zapisane? - VYRIESENE

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
wewush13
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19 Máj 2019, 17:03
Predkovia z oblasti: Slovák, Mikulášových, Kollár, Marianič; Palarikovo, Kuchyna, Bratislava, zahranicie

Ahojte,

zacala som patrat po dalsej vetve z Čiernej Lehoty (Slatina nad Bebravou) - Janáčovci. Dostala som vypis narodenia mojho prapradeda z martiky z roku 1945 - Adam Janáč, narodený 04. januara 1887, rodicia Adam Janáč a Katarína Daniška, bydlisko Čierna Lehota 37. V poznamke je uvedene, ze je jednym z dvojiciek, druhe bolo dievca (prikladam scan toho vypisu) Vypis je z farskeho uradu v Podluzanoch. Patrala som na familysearch a nasla som v matrike Slatiny nad Bebravou (farsky urad Slatina nad Bebravou) narodenie Veronicy Janács, 04. januara 1887, rodicia Adamus Janács a Catharina Daniska, bydlisko Čierna Lehota 37. Pri svojom mene ma napisane ex gemelli (z dvojciat) a nejake dalsie popisky, ktore neviem rozlustit (prikladam link aj foto). Neviete mi niekto poradit, co tie popisky znamenaju a najma preco tam nie je zapisane aj druhe dvojca, Adam Janac? Bohuzial na familysearch nie su dostupne zaznamy z Podluzian, ale je mozne ze by jedno dvojca bolo zapisane v jednej matrike a druhe v druhej?

Narodenie Veronica Janács: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Zaujimave je, ze Adam a Catharina mali este neskor dalsie dvojcata, opat je zapisane iba jedno - Maria Janacs, nar. 7. juna 1897 a pri nej je poznamka ex gemelli. Link: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443. V tomto pripade, som myslela, ze mozno to dvojca hned zomrelo, ale bohuzial online nie su dostupne ani umrtia z tohto roku v Slatine nad Bebravou.

Dakujem Vam za rady.

Veronika Kollárová
Rodný list-dedko.pdf
(262.97 KiB) 73 stiahnutí
Veronica dvojca.JPG
Veronica dvojca.JPG (18.68 KiB) 1375 zobrazení
Maria dvojca.JPG
Maria dvojca.JPG (14.46 KiB) 1375 zobrazení
Naposledy upravil/-a wewush13 v 10 Nov 2019, 21:06, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Pri tej Veronike je napísané, že druhé dieťa je nekatolícke, takže bude v evanjelickej matrike. To tak býva, keď ide o zmiešané manželstvá.
wewush13
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19 Máj 2019, 17:03
Predkovia z oblasti: Slovák, Mikulášových, Kollár, Marianič; Palarikovo, Kuchyna, Bratislava, zahranicie

Dakujem, vy ste genius. Ano, prave som si vsimla na tom rodnom liste s Podluzian, ze je uvedene pri rodicoch akeho su vierovyznania, otec bol evanjelik a matka katolicka. Taktiez som si teraz bola pozriet na familysearch katalogy Podluzany - evanjelicka cirkev a Slatina nad Bebravou - rimskokatolicka cirkev. Dokopy som nasla v Slatine zapisane tri deti, ale teda je mozne, ze mali deti viacero a nejake budu zapisane aj v Podluzanoch.

Ale teda zaujimave, ze takto podelili dvojcata. Mozno to bude podobna situacia aj s tymi druhymi dvojickami.

Dakujem este raz :).

Veronika
wewush13
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19 Máj 2019, 17:03
Predkovia z oblasti: Slovák, Mikulášových, Kollár, Marianič; Palarikovo, Kuchyna, Bratislava, zahranicie

A este sa mozem opytat, ze takyto par evanjelik a katolik budu mat v akej matrike zapisany sobas?

Veronika
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Sobáš je v evanjelickej. Píšem Vám email na registračnú emailovú adresu.
Napísať odpoveď