Stretnutie amaterskych genealogov

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Dobry den vsetkym,
kedze aj podla prispevkov na www.geni.sk je komunita amaterskych genealogov na Slovensku dost velka, napadla ma otazka, ci by nestalo za to usporiadat aspon raz za rok nejake stretnutie slovenskych badatelov :o) Myslim si, ze zaujem by bol velky – garantom podujatia by bol napriklad geni.sk :o))

Samozrejme pri nejakom vstupnom, bez toho to nepojde, by sa mohli zaplatit aj nejaki odbornici, ktori by odprednasali nejake zaujimave temy, ktorych je urcite vela...

A ucastnici by si povymienali informacie a skusenosti nadobudnute pri ich hladani a badani..:o)

Takze co vy na to?

Zdravi Casper
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Priznam sa bez mucenia, ze taka mala skupinka sa obcas stretavame, co sme castejsie v kontakte (ale profesionalov medzi sebou nemame:-(). To, co navrhujete, je vo velkom, ale nie zla myslienka. Len aby to SGHS nebrala ako konkurenciu a jej clenovia aby sa na nas nevykaslali v pripade zaujmu. Inak som za vsetkymi desiatimi...ci dvadsiatimi...ci kolkymi:-)))
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Duros, preco by sa mala SGHS hnevat? Ved jej ide o to iste, o co ide nam :)
S touto myslienkou sa uz dlhsi cas pohravam. Skusime nieco vymysliet :)
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

takto pred rokom sme sa tretli pri vianocnom punci na vianocnych trhoch ;)
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Som rad, ze nas je viac, ktori maju podobne myslieny, tak uz to staci len dotiahnut do konca...:)

miesto akcie, termin a vstupne...

Dufam, ze sa to podari v roku 2013....samozrejme ak prezijeme 21.12.2012 :)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

casper911 napísal:..., tak uz to staci len dotiahnut do konca...:)

miesto akcie, termin a vstupne...

...
malickost, nie? :-))))
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

To by som brala - som širo ďaleko jediný šialenc tohto typu a nemám sa s tým o kom porozprávať. :(
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Noo, aj ja by som sa pridal. Ja by som aj na nejakú prednášku šiel, ale o ničom takom neviem...
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tak takto - v uzkom kruhu sme to prebrali a zhodli sme sa na tom, ze velke podujatie v nasej rezii a za pritomnosti profesionalov by asi bolo dost zlozite, preto padol navrh zorganizovat volnejsie stretnutie, na ktorom by sa prebrali skusenosti, pripadne nejake navrhnute temy.
Preto prosim pripadnych zaujemcov, aby sa ohlasili u mna na email s pripadnymi navrhmi na temy, termin, pripadne aj miesto. Z doslych odpovedi budeme vediet priblizny zaujem ako o pocte zucastnenych, tak aj o temach. Navrhy na miesto stretnutia beriem ozaj ako navrhy - predpokladam, ze by sa konalo niekde v Bratislave, alebo dostupnom okoli (neberte to prosim ako bratislavocentralizmus).
Ktori nepoznaju moj email, tak pri zajdeni mysou na moje uzivatelske meno sa Vam objavi, o.i., moznost poslat uzivatelovi email (nie sukromnu spravu).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4951
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Stretnutie amaterskych genealogov sa bude konat dna 11.5.2013 o 15.00 hod v podniku P.P. Pasta Restaurant & Cafe:
https://plus.google.com/108919063826059 ... l=sk&hl=sk
http://www.obedovat.sk/bratislava/Resta ... t_%26_Cafe

Predbeznu ucast prislubili uzivatelia s nickmi: masu, lubica10, Richard, wera, Imrich, ppos (zo stranky rodokmen), Marek Tettinger a ja. Otazna je ucast kolegu patricius95.
Dovolil som si pozvat pana RNDr. Nagya, profesionalneho genealoga zo Samorina. Ucast fakticky zatial neodmietol, len sa nevedel vyjadrit k datumu.
Predbezne temy, o ktorych by sme mohli hovorit - citanie matrik, kde hladat matriky, v akych zdrojoch hladat dalsie udaje o predkoch, ako vyhladavat v inetrnetovych databazach.
Aby sme sa tam netlacili pri jednom notebooku, bude zabezpecena projekcia prostrednictvom projektora.

Ak ma niekto o stretnutie zaujem, dajte mi, prosim, vediet, aby sme v pripade vacsieho poctu ucastnikov ako 20 vedeli zabezpecit ine miesto.
Napísať odpoveď