matriky Mojzesovo, Trávnica, Šurany

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
mišo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Feb 2013, 14:34

Zdravím,
chcem sa informovať ako je to s matrikami, ktorá prefocovali mormóni, či sa im podarilo zverejniť všetky matriky, pretože sa mi nepodarilo nájsť matriky za obce Mojzesovo a Trávnica, ktoré majú matriky z viacerých období, ale na stránke famyllysearch tieto nie sú, resp. ja som ich tam nenašiel

Za pomoc ďakujem,

s pozdravom Mišo
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Este jedna z veci, ktore som do clanku nenapisal - niektore obce dostali svoje sucasne nazvy dost neskoro a aj u mormonov su pod povodnym nazvom. Toto je aj pripad Mojzesova, ktore tam je ako Izdeg. Travnica je pod Levicami (teda RK), ale nie cela. Preco nie je cela, je v tom clanku.
mišo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Feb 2013, 14:34

takže neostáva iné, ako si zájsť pekne do archívu??
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tak veru.
mišo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15 Feb 2013, 14:34

viete mi ešte poradiť ohľadom matrík mesta Šurany, v archíve majú tieto až od roku 1801 a to sa mi vydí na mesto ako veľmi mladé v porovnaní s okolitými obcami, či by boli niekde ešte uložené alebo sa zachovali až od tohto obdobia...

Za odpoveď ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Z dostupnych zdrojov sa javi, ze nic starsie sa nezachovalo. Nevadi, ze ide o mesto, jednoducho mohli starsie matriky zhoriet, prist povoden a cojaviemcovselico.... skratka nie su. Nieco starsie je z farnosti reformovanej cirkvi kam Surany patrili, ale zase len do obdobia po Tolerancnom patente.
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Pridám svoju mierne optimistickú skúsenosť. Pred pár rokmi som hľadal RK matriku Novej Lehoty (Kremnica). Podľa Šármányovej, matriky existovali len od r. 1838. Vlani som si všimol v Catalogu u Mormonov,
že majú nafilmované matriky NL od r. 1800. Následne som si ich aj pozrel v ŠA Nitra. Tam mi k tomu povedali, že občas sa nejaké staré matriky, nepodchytené u Šármányovej, "objavia" aj v dnešnej dobe.
Skúste si preveriť existenciu takých zabudnutých šurianskych matrík v Nitre alebo priamo na fare.
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Mám dobrú správu. Práve som si prečítal Správu o činnosti ŠA v Nitre z roku 2015, kde sa píše nasledovné.

K najvýznamnejším prírastkom patria aj rímskokatolícke cirkevné matriky farnosti Šurany z rokov 1730 až 1840 a farnosti Zlaté Moravce z rokov 1687 až 1865, ktoré sa podarilo prebrať po niekoľkých neúspešných pokusoch v minulých rokoch do Rímskokatolíckej cirkvi.

Prírastky k už prebratým archívnym fondom na základe vyraďovacieho konania:
4. Zbierka cirkevných matrík. R. k. farský úrad Šurany, 1730-1840, 0,17 bm
5. Zbierka cirkevných matrík. R. k. farský úrad Zlaté Moravce, 1687-1865, 0,52 bm
ondra.mes
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05 Máj 2016, 18:56

david napísal:Mám dobrú správu. Práve som si prečítal Správu o činnosti ŠA v Nitre z roku 2015, kde sa píše nasledovné.

4. Zbierka cirkevných matrík. R. k. farský úrad Šurany, 1730-1840, 0,17 bm
5. Zbierka cirkevných matrík. R. k. farský úrad Zlaté Moravce, 1687-1865, 0,52 bm
Perfektní, mám velkou radost!!!
ALE psal jsem do archivu a na net se to nechystají dávat. Mám to 600km a mám tam hodně linií, takže to vypadá na dovolenou v archivu... Pokud to teda nechce někdo soukromě přefotit :)

Já takhle mohu nabídnout matriky Travnice 1711-1750 co nejsou na familysearch, jednou jsem v Nitře byl a přefotil je.
Napísať odpoveď