Aký program na rodokmeň používate?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ancestry a Family Tree Builder (od MyHeritage) - lokalne je neobmedzeny.
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

Brother s Keeper 6 a docela mi vyhovuje (najma od doby, ked mi pan Imrich poradil ako na to, aby som mala aj spravnu diakritiku :D )
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

daniel napísal:....
a dá sa to aj publikovať na internet a pridávať členov ako na normálnem účtu "Basic" na Myheritage? :)
Da, ale v tom obmedzenom pocte. Ako na to...sa nedavno viedla debata na ceskom fore genealogie.taby.cz
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

daniel napísal:už to ide :) a teraz, ke´d budem pridávať len cez ten Family tree builder tak tam možem mať treba aj 1000 osob?
Nie, napisal som Vam predsa v predoslom, ze v tom obmedzenom pocte. Musite si zalozit niekolko stranok na MH...ako som uz pisal, podrobnosti mate na vedlajsom ceskom fore.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Pán Daniel,
vo vlastnom PC si cez program MyHeritage Family Tree Builder môžeťe pridať aj 5 000 osôb. Ak ich však budete chcieť zverejniť na internete, budete si musieť vytvárať stránky, pričom každá (bezplatná stránka) pojme maximálne 250 osôb.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Geni.com

online, bez obmedzenia poctu osob, free
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Pred istým časom tam bolo obmedzenie do 400 osôb (viac mohli pridať len prémioví používatelia) - to obmedzenie zrušili, aby nalákali väčší počet ľudí a ja sa obávam, aby podobné opatrenie nezaviedli znova. Tej stránke už takpovediac neverím.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Geni.com zhruba pred tristvrterokom kupilo prave MH :-)
franzuzka
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 07 Aug 2014, 18:38
Predkovia z oblasti: Abaújtorna: Sokoľany, Haniska, Bočiar, Valaliky, Geča, Čaňa, Poľov, Malá Ida
Bydlisko: Košice-okolie

Viete o nejakom programe, ktory by vedel graficky znazornit, ked sa mi rodokmen v istom bode spaja? (moj dedo a babka mali spolocneho pradeda). Zatial som na taky nenarazila, asi si ho budem musiet vykladat manualne :) ale budem vdacna za kazdy tip ;)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

franzuzka napísal:Viete o nejakom programe, ktory by vedel graficky znazornit, ked sa mi rodokmen v istom bode spaja? (moj dedo a babka mali spolocneho pradeda). Zatial som na taky nenarazila, asi si ho budem musiet vykladat manualne :) ale budem vdacna za kazdy tip ;)
Tiez som taky hladal (http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?f=2&t=9276 ), ale nakoniec som si to nakreslil rucne. Posledny prispevok v tej diskusii tvrdi, ze Legacy Family Tree to vraj dokaze, no neviem, neskusal som. Skor sa domnievam, ze nie.
Napísať odpoveď