Šanca o zistenie osoby na fotke

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
dado11
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 16 Feb 2013, 19:16

Dobrý deň, dostal som do rúk fotku môjho predka, problém je v tom že neviem kto to je. Zo zadnej strany fotky je napísané: Združené služby mesta Levice dnes už v tomto meste združené služby nie sú (aspoň firma/organázácia). Ďalej je tam aj kedy to bolo odfotené v združených službách dátum je 11.11.1956 na fotke vyzerá na 60-70 ročného pána.
Je teda možné sa dopátrať vďaka týmto údajom teda dátum a miesto odfotenia zistiť kto to bol? Robili si takéto organizácie záznamy kto a kedy mal byť/bol vyfotený v určenom dátume?
Keďže už táto organizácia neexistuje dá sa tomu vôbec dopátrať ak vôbec robili tie záznamy ľudí ktorý sa fotili a už táto organizácia neexistuje kde sú uložené tieto záznamy ak vôbec?
Ja si myslím že už nieje šanca nájsť kto to bol. Ale možno mi dáte nádej či je to vôbec možné alebo naopak je to nemožné.

Ďakujem. :D
Dôležitá vec je neprestať sa pýtať :) , Prajem pekný deň, Dávid
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Nerobili ziadne zaznamy, jedine uctovne, tak ako teraz ktorykolvek poskytovatel sluzby.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Neostáva Vám nič iné ako obísť všetky tety,ujkov,strýkov,známych....najstarších ľudí v okolí kde predok žil. Potvrdia Vám o koho sa jedná. Mne sa tak podarilo zistiť mená 25 ľudí na fotke z r.1941.
Ale musíte sa ponáhľať,pamätníci nám bohužiaľ ubúdajú. :cry:
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Sanca je minimalna. S podobnym problemom som bol aj v muzeu v Trnave, kde som potreboval zistit osobu na fotke fotenu v atelieri fotografa Wietza. Bohuzial ziadne katalogy sa nevedu. Takze sa mozem len domnievat o koho ide.
Napísať odpoveď