Názov ulice a jej historia

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
dado11
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 16 Feb 2013, 19:16

Dobrý deň, u nás v meste som si všimol ulicu zvanú: Ľ.Ivana - moja rodina mi hovorila že tá ulica je pomenovaná po mojom prastarkom, lenže na pomníku kde je pochovaný je jeho meno: Ludevít Ivan - tak som sa informoval a ide o ulicu Ľudovíta Ivana preto by som chcel vás poprosiť kde a ako zistím presne po kom je pomenovaná? názvy ako sa tá ulica volala mám aj odkedy je nazvaná ulica po Ľ.Ivanovi je možné že ide o preklep zo strany mesta? preto by som chcel vedieť či a kde mi vedia poskytnúť narodenie osoby po ktorej je táto ulica pomenovaná.
Keď som si pozrel od kedy je nazvaná Ľ.Ivana bolo to okolo roku 1950 tak môjmu prastarkému tento dátum by aj sedel. V tej dobe bol obchodník ktorý mal vždy v ústach cigaru, chovateľ, a taktiež sa pričinil pre stavbe mestského námestia.

Ďakujem. :D
Dôležitá vec je neprestať sa pýtať :) , Prajem pekný deň, Dávid
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

Neviem, ale nechapem o co vam ide :? ... Ludevit a Ľudovít su dva tvary jedneho krstneho mena , pricom Ludevit je starsi tvar...
nepisete, v ktorom meste sa udana ulica nachadza (mne to ujo Google "vyguglil" ako Levice), ale ja osobne by som sa v prvom rade obratila na Mestsky (ci miestny) urad a najlepsie osobne :o ... tam predsa vedia, kto pomenuva (nove) ulice... a kto by vam vedel dat presne odpovede aj ohladom starsich pomenovani...
to by malo byt najjednoduchsie a najrychlejsie.... a uvazovat nad pripadnymi dalsimi krokmi staci az po pripadnej neuspokojivej odpovedi od obce...
Používateľov profilový obrázok
dado11
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 16 Feb 2013, 19:16

Ďakujem. :D
Dôležitá vec je neprestať sa pýtať :) , Prajem pekný deň, Dávid
Napísať odpoveď