Pastier

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
ZuzanaH
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09 Okt 2015, 00:59
Predkovia z oblasti: rod Mravuch Nitra a okolie

michalR napísal:Informácie o mieste narodenia by mohli byť v sobášnom, alebo úmrtnom zázname. Nenašli ste k dotyčnému ? Hneď by som skúsil Mojmírovce, aj Veľkú Dolinu.
nič aj Mojmírovce aj dokonca Levice kde sa narodila prvá dcéra som hladala sobášny a nič :cry:
michalR
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05 Feb 2014, 15:37
Predkovia z oblasti: Krupina, Sebechleby, Cebovce, Viglas, Detva, Hajniky

skúste ešte úmrtnú matriku.
resp. napíšte mená, dátumy, miesta ktoré poznáte. Sú tu skúsený hľadači, možno niekto na niečo trafí.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 903
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

ZuzanaH napísal:... Manželka narodená v Urmény - Mojmírovce
dcéra Anna v Kér - Malý Kiar (Levice)
syn Stephanus Nagy Volgy - Veľká dolina
dcéra Magdaléna Nagy Volgy - Veľká dolina
dcéra Eva Nagy Volgy - Veľká dolina
dcéra Mária Urmín - Mojmírovce
dcéra Katalin Urmín - Mojmírovce
syn Andreas Urmény - Mojmírovce
syn Jószef Urmény - Mojmírovce ...
V súpise z roku 1869 je síce napísané, že dcéra Anna má rodisko "Kér, Nyitra" https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,324113501 , ale keďže obec patrila do Nitrianskej župy, tak sa narodila v obci Veľký Kýr (Nagykér).

Ak si pozriete napr. tu - https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,324113501 , tak vidíte, že komisár tu už zapísal aj veľké písmeno "Nkér Nyitra".

Keby sa narodila v obci Malý Kiar, tak určite by tam muselo byť napísané "Bars" - Tekovská župa.

Ak nie ste si s niečim istá, radšej sa opýtajte tu na fóre. :) Takto zbytočne strácate čas vyhľadávaním v nesprávnych matrikách.
ZuzanaH
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09 Okt 2015, 00:59
Predkovia z oblasti: rod Mravuch Nitra a okolie

Ďakujem veľmi pekne nakoniec som Annu našla v matrike Veľkého Kýru - Alsó Tarány (Štefanovičová) len ten jej tatko mi furt robí vrásky :lol:
Napísať odpoveď