Dotazy k pátrání v oblasti Sence a Senice

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

dominikmatus napísal: 01 Okt 2018, 17:11 Díky za podněty. Chápu zmatení, ale chtěl jsem vlastní pátrání nechat v jednom vláknu, proto jsem jej přejmenoval.
Skuste si predstavit, keby to urobil kazdy tuna...
dominikmatus napísal: 01 Okt 2018, 17:11 EDIT: Tak Sobotište je na straně 258.
Na straně 275 je Joannis Matuss, 299 R:Georgii Matusshek, 305 Georgius Matuss a Stephanus Matuss. Někteří snad mohou být ještě titíž Guro a Jano jako v urbáři z roku 1767. Zajímavý je odlišný zápis Matušek, setkal jsem se s ním u některých křtů.
Mám však otázky:
Lze předpokládat, že to jsou hlavy rodiny s vlastními domy?
Je ten seznam nějak postupně, třeba podle oblastí nebo je to náhodně? Rád bych přibližně odhadl podle okolních jmen kde asi bydleli.
V prvych dvoch pripadoch ide o vdovy po dotycnych (R ako Relicta). Dikalny supis z r. 1828 zachytava hlavy rodin podla jednotlivych cisel domov: http://www.geni.sk/supis-v-roku-1828/
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Skúste susedné Vrbovce. Podľa mňa tam boli Habáni. Kataolícke matriky Vrboviec označujú aj Habanov. Evanjelici neskôr patrili pod Prietrž, kde bol artikulárny evanj. kostol.
Napísať odpoveď