Otázky ohledně obce Pčoliné a kolem obce a obec Parihuzovce a předku z nich

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
max.jr
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21 Sep 2016, 12:50
Predkovia z oblasti: Parihuzič

Ahoj lidicky jsem tu novy a vidim ze se tu zabyvatr i soupisy te zemplinskA.Mel bych par otazek ohledně jedné male obce a mych predku muze mi někdo pomoci ?mam rodne listy az z roku 1849 tusim tedy moje rodina ale chci se dostat dale
Naposledy upravil/-a duros v 21 Sep 2016, 18:39, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Vitajte a nemiesajte hrusky s jablkami (povodne vo vlakne "Supis z r. 1869"). Vyzera to tak, ze este aj tato tema sa bude delit....
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Ahoj lidicky jsem tu novy a vidim ze se tu zabyvatr i soupisy te zemplinskA.Mel bych par otazek ohledně jedné male obce a mych predku muze mi někdo pomoci ?mam rodne listy az z roku 1849 tusim tedy moje rodina ale chci se dostat dale
Myslim ze toto je prilis vseobecny dotaz, skuste napisat konkretnejsie, co potrebujete...
max.jr
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21 Sep 2016, 12:50
Predkovia z oblasti: Parihuzič

homer napísal:
Ahoj lidicky jsem tu novy a vidim ze se tu zabyvatr i soupisy te zemplinskA.Mel bych par otazek ohledně jedné male obce a mych predku muze mi někdo pomoci ?mam rodne listy az z roku 1849 tusim tedy moje rodina ale chci se dostat dale
Myslim ze toto je prilis vseobecny dotaz, skuste napisat konkretnejsie, co potrebujete...


Ahoj Homer

No konkretne obec Pčoliné a kolem obce a obec Parihuzovce
homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

No konkretne obec Pčoliné a kolem obce a obec Parihuzovce
Stale tu nevidim tych par otazok, ktore si sa chcel opytat...
max.jr
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21 Sep 2016, 12:50
Predkovia z oblasti: Parihuzič

homer napísal:
No konkretne obec Pčoliné a kolem obce a obec Parihuzovce
Stale tu nevidim tych par otazok, ktore si sa chcel opytat...

Tak hledam predky pochazejí z techto vesnic po te druhe se jmenujeme,tak by me zajimalo kdo a proc tak nas pojmenoval a take nejake souvislosti.Dneska jsem se dozvedel od sestry ze se dostala az do 18 teho stoleti
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4957
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Najskôr píšete, že máte rodné listy z r. 1849, potom že sestra sa dostala do 18. storočia, tak ako je to? Aké sú jej výsledky výskumu? O aké priezvisko vlastne ide?
Akože stále máme trpezlivosť Vám pomôcť, ale Vy vôbec nespolupracujete...
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Vážený max.jr,
prosím:
1. prečítajte si pravidlá používania fóra
2. prečítajte si Ako zostaviť rodokmeň
3. prečítajte si Súpisy, urbáre, sčítania
4. Vráťte sa na fórum a pri položení otázky priložte snímku z matriky, prípadne rodného listu, naformulujte konkrétnu otázku, v čom chcete pomôcť (rozhodne nie "Mel bych par otazek ohledně jedné male obce a mych predku muze mi někdo pomoci?")
5. Pred odoslaním otázky si text prečítajte. Je prejavom neúcty ku kolegom z fóra odoslať príspevok, v ktorom je viac chýb ako viet.
Želám veľa radosti a úspechov z pátrania po rodinnej histórii!
Napísať odpoveď