Dedicske konania po roku 1950

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

milestone napísal:
Marcel napísal:..chcel by som sa spytat, kde sa daju najst kopie dedicskych konani po roku 1950, ktore este nie su v archive...
Predpokladám, že Vy skôr hľadáte "Osvedčenie o dedičstve". V archíve prvostupňového súdu je vždy originál tejto listiny, nie jeho kópia.
Na základe Vašej žiadosti si dáte vyhotoviť jeho kópiu, na ktorej bude vyznačené, že táto kópia doslovne súhlasí s originálom nachádzajúcim sa v súdnom spise tunajšieho súdu pod. sp. zn. XY.

Na okresnom súde je "dedičské oddelenie". Odporúčam Vám, pripravte si meno a priezvisko, dátum úmrtia a posledný trvalý pobyt poručiteľa v čase smrti. Na ich základe Vám vyhľadajú, kde je uložené (archivované) predmetné osvedčenie o dedičstve a ušetríte si čas.
Tak meno, datum umrtia a miesto posledneho pobytu mam. Mne z celeho konania ide o to, ze by som chcel ziskat zoznam vsetkych zijucich deti s ich adresami v tom case, aby som sa ich mohol pokusit vsetkych najst.
Napísať odpoveď