Kde hladat umrtie

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

Dostala som odporucanie od michalR aby som tu zadala mena a viac udajov o mojom predkovi,popripade jeho pribuznych. Hadam mi tak bude vediet niekto pomoct,ak to sem nepatri ospravedlnujem sa administratorovi. Topiaci sa aj slamky chyta :-)
Predok ktoreho hladam miesto umrtia je Pál Petro (poprípade Petro-Pavolko) nar. 6.4.1865 miesto neviem s istotov.Jeho rodicia by mali byt Páll Petro a Anna Safranko. Pred rokom 1940 urcite zil v Hencovciach,potom sa kazda stopa konci.Jeho manželka sa volala Maria Krajník z Hencoviec.Mali deti Maria Petro Pavolkova( Kovaľová) 28.3.1907 zomrela 18.2.1985 v Hencovciach.Mala este dve sestry,ktorych datum narodenia nie je znamy.Po svadbe sa jedna volala Olahova zila v (Hencovce) a druha Kosturova(Komarany).Viac informacii sa mi zatial nepodarilo zozbierat.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Jaroslava Kovaľová napísal:...Topiaci sa aj slamky chyta :-)...
Vy sa netopíte ani zďaleka, to by ste museli byť na tzv. mŕtvom bode, ale Vy máte možnosti. :)

Manželský pár Pavol Petro-Pavolko a Mária rod. Krajníková mali dcéru Máriu narodenú 28. marca 1907, predpokladám v Hencovciach(?). Chcete zistiť, kde a kedy sa narodil a zomrel jej otec, ale bez tzv. živých matrík to jednoducho nezistíte.

Ako prvé by som zatefonovala na Matričný úrad vo Vranove nad Topľou, do ktorého obvodu patrí obec Hencovce a opýtam sa, či majú k dispozícii knihu narodených pre ročník 1907. Ak áno, je za mnou ohnivá čiara a osobne za dostavím na matričný úrad za účelom nahliadnutia do nej a robím si z nej výpis na papier. To sú tie údaje (poznámky), ktoré sú veľmi nápomocné pre náš výskum a nie sú súčasťou údajov na terajších rodných, sobášnych a úmrtných listoch.
Ak ňou nedisponujú, nech Vám pani matrikárka povie, kde sa nachádza.

Ako Vám poradil kolega Laco, tak jednou ranou môžete nahliadnuť aj do knihy úmrtí na Máriu Petro-Pavolkovú rod. Krajníkovú. Navzájom si tak potvrdíte získané údaje (poznámky) o manželovi aj otcovi.

V neposlednom rade požiadajte pani matrikárku, aby Vám vyhľadala aj úmrtie Pavla Petro-Pavolka, nakoľko ho neviete nikde a z ničoho iného zistiť. Majú indexy, tak pol dňa by ho nemala hľadať. :) Samozrejme, ak úmrtie nastalo v tomto obvode.

Sobáš tohto manželského páru tipujem, že sa bude najskôr nachádzať v pobočke príslušného ŠA.
Jaroslava Kovaľová napísal:...Mali deti Maria Petro Pavolkova( Kovaľová) 28.3.1907 zomrela 18.2.1985 v Hencovciach.Mala este dve sestry,ktorych datum narodenia nie je znamy.Po svadbe sa jedna volala Olahova zila v (Hencovce) a druha Kosturova(Komarany).Viac informacii sa mi zatial nepodarilo zozbierat.
Na http://www.katasterportal.sk som pani Oláhovú rod. Petro-Pavolkovú z Hencoviec nenašla, ale istú menovkyňu Kosturovú Annu rod. Petro-Pavolkovú v k.ú. Komárany áno. Narodená bola 09.11. 1911 a zomrela 31.01. 1983, manžela mala Štefana.
michalR
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05 Feb 2014, 15:37
Predkovia z oblasti: Krupina, Sebechleby, Cebovce, Viglas, Detva, Hajniky

Váš predok sa narodil 6.4.1864 v obci Poša - nedaleko Hencoviec
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
(medzi záznamom 16 - 17)
na konci je nejaká poznámka v maďarčine - možno vám niečo napovie

Dalej, kedže Pál Petro mal dieťa s Máriou Krajník na mladomanžela v pokročilejšom veku (43 rokov), dalo by sa predpokladať že sa ženil ako vdovec. To nebolo nič výnimočné. Tu sú 2 deti, Pál Petra s inými manželkami. Pozrel by som sa do sobášnej matriky v Poši a Vranove. 1893 a pár rokov dozadu - jeden z tých sobášov, bude pravdepodobne vášho prapra deda.

https://familysearch.org/search/record/ ... 3ASlovakia

Ešte som si všimol, že ľudia z Hencoviec boli krstený a sobášený v matrike vo Vranove. Tam by som hľadal Máriu Krajník, alebo aj úmrtný záznam Pál Petra Pavolka.

Dúfam, že vám to pomohlo :)
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

Vsetkym vam neskutocne dakujem za rady a hlavne za pohlad z inej nezaujatej strany. Na matriku sa uz chystam co najskor. Inak nejako som si nevsimla ,ze sa moj predok mohol zenit druhykrat vo vyssom veku. :-)
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

michalR napísal:Váš predok sa narodil 6.4.1864 v obci Poša - nedaleko Hencoviec
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
(medzi záznamom 16 - 17)
na konci je nejaká poznámka v maďarčine - možno vám niečo napovie
Tá poznámka znamená "Dodatočne zapísané so súhlasom diecézneho úradu" (voľný preklad).

Laco
Napísať odpoveď