Kde hladat umrtie

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť,kde by som mala hľadať úmrtie svojho predka,keď neviem kedy a kde zomrel? V mieste svojho bydliska pochovaný nie je.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4961
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Na tak vseobecnu otazku je dost tazke odpovedat. Priblizny rok a miesto narodenia, miesto bydliska a priblizny rok umrtia vieme? Vieme, ci bol zenaty, kolkokrat, kedy sa narodilo posledne dieta?
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

duros napísal:Na tak vseobecnu otazku je dost tazke odpovedat. Priblizny rok a miesto narodenia, miesto bydliska a priblizny rok umrtia vieme? Vieme, ci bol zenaty, kolkokrat, kedy sa narodilo posledne dieta?

Datum narodenia podla matriky je 6.4.1865, miesto uz nie je take iste,kedze viem ,ze zil v Hencovciach ale je dodatocne dopisany krst v Nižnom Hrušove.Rok umrtia neviem,jedine co viem podla scitania obyvatelov v roku 1940 je to,ze v tom roku uz nie je spominany. V dome kde zil je uvedena ako hlava rodiny jeho manzelka,ktora zomrela a je pochovana v Hencovciach ale sama.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4961
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Posledne dieta neuvadzate, takze nevieme ohranicit roky. Zda sa mi dost nepravdepodobne, ze taky stary by narukoval do armady v case I. SV, takze to by som skor vylucil. Neviem, cim bol, ci nemal stahovave ale cestovatelske zamestnanie, alebo sa daval najimat na robotu. Ak patril k takejto skupine, vypatrat miesto jeho umrtia bude pre Vas problem....takmer neriesitelny.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Nepíšete, či je to Váš priamy pokrvný predok. Ak áno, potom mal deti, cez ktoré sa vieme dostať až k Vám. Jeho deti mali tiež deti a niekto z nich by mohol poznať odpoveď na Vašu otázku. Nebolo by nič výnimočné, keby bol aj on pochovaný v tej istej obci ako manželka. Poznám prípady, keď jeden z manželov bol pochovaný a jednom cintoríne, ktorý bol po čase uzatvorený a druhý s manželov leží už na novom cintoríne. Ale to je zatiaľ iba dohad. Skúste prelustrovať žijúcu rodinu.
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

ejco napísal:Nepíšete, či je to Váš priamy pokrvný predok. Ak áno, potom mal deti, cez ktoré sa vieme dostať až k Vám. Jeho deti mali tiež deti a niekto z nich by mohol poznať odpoveď na Vašu otázku. Nebolo by nič výnimočné, keby bol aj on pochovaný v tej istej obci ako manželka. Poznám prípady, keď jeden z manželov bol pochovaný a jednom cintoríne, ktorý bol po čase uzatvorený a druhý s manželov leží už na novom cintoríne. Ale to je zatiaľ iba dohad. Skúste prelustrovať žijúcu rodinu.
Je to moj pra pra dedo.Jeho dcera bola mama mojho deda.Pytala som sa uz aj deda,lenze ten si ho ani nepamata a jeho zujuci brat s manzelkou vedia ,ze je na cintorine pochovana iba jeho manzelka.V obci je momentalne iba jeden cintorin na ktorom sme nasli spominany hrob ,kde je pochovana jeho manzelka.Nevieme o tom ab bol v dedine este iny cintorin
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Skúste pozrieť v matrike záznam o úmrtí jeho manželky. Možno, tam nájdete nejaké údaje aj o manželovi. V rôznych dobách sa do matriky zapisovali rôzne veci, je potrebné požiadať o nahliadnutie do matriky a nie len o vydanie úmrtného listu - na ten sa v súčasnosti píše minimum údajov.

Laco
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

laco napísal:Skúste pozrieť v matrike záznam o úmrtí jeho manželky. Možno, tam nájdete nejaké údaje aj o manželovi. V rôznych dobách sa do matriky zapisovali rôzne veci, je potrebné požiadať o nahliadnutie do matriky a nie len o vydanie úmrtného listu - na ten sa v súčasnosti píše minimum údajov.

Laco
Za pokus by to stalo,aj ked nemam velmi dobre skusenosti s matrikou.Aj narodenie mojich predkov sme nasli iba zazrakom :-)
michalR
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05 Feb 2014, 15:37
Predkovia z oblasti: Krupina, Sebechleby, Cebovce, Viglas, Detva, Hajniky

skúste uviesť meno dotyčného a jeho manželky

mňa napadlo:
"túlavé povolanie", napríklad pastier. Takéto rodiny často žili aj v 2-3 obciach počas života. Na základe krstov ich detí, by sa dalo vystopovať miesto posledného pobytu a pozrieť matriku.

mne sa stalo, že jeden môj predok (ona) zomrela a bola pochovaná v obci kde žila jej dcéra. Bola na návšteve asi - a bolo to cez 40 kilometrov

obecná kronika, možno
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

michalR napísal:skúste uviesť meno dotyčného a jeho manželky

mňa napadlo:
"túlavé povolanie", napríklad pastier. Takéto rodiny často žili aj v 2-3 obciach počas života. Na základe krstov ich detí, by sa dalo vystopovať miesto posledného pobytu a pozrieť matriku.

mne sa stalo, že jeden môj predok (ona) zomrela a bola pochovaná v obci kde žila jej dcéra. Bola na návšteve asi - a bolo to cez 40 kilometrov

obecná kronika, možno
Tak to ste mali stastie,mne nema kto potvrdit povolanie mojho predka,Takze je to len na mne a na stasti.
Napísať odpoveď