Ako evidovať priezviská?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

ahojte,
ako si evidujete v rodokmeni priezviská? Napr. u mňa priezvisko Muškát. Smerom dozadu zapísané ako Musskat, Muskat, Muškat, Muschkat etc.
V podobných prípadoch zapisujete si do rodokmeňa vždy len jedno priezvisko (Muškát) a všetky tie ostatné verzie píšete do Alernate Name, alebo zapisujete ich tak, ako sú v matrikách?
Ďakujem

Juraj
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Nechce sa mi hladat odpoved na podobnu otazku, bola uz niekolkokrat. Strucne: osobne som skusal zapisovat ten variant, ako som nasiel v matrikach, ovsem napr. pri narodeni iny tvar, pri sobasi iny, pri umrti iny....ako zapisat? A to uz nehovorim, ake problemy to robi, ak hladate v zozname osob. Kazdy program radi abecedne a taketo zapisovanie sposobi zmatok. Preto odporucam zvolit jeden tvar priezviska. Tie zvysne uviest v knihe, alebo texte k rodokmenu, ze aj takto variantne boli zapisovane.
Napísať odpoveď