ŽIadosť o sprístupnenie sčítacích hárkov z r. 1930 a 1940

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

harmi1930 napísal: 14 Júl 2017, 12:14 No ja práveže mám zaškrtnuté, že LEN DIGITALIZOVANÉ, tak som si dovolil predpokladať, že to znamená, že naskenované sú. Na dotaz "sčítací hárok smolník snina" mi to vypľuje 70 objektov, z toho 67 zdigitalizovaných, .....

Objekty sa Vám zobrazia, keď štvorček "len zdigitalizované" budete mať prázdny, čiže bez X-ka. Teda pozeráte objekty iba naskenované ale nie zdigitalizované. (Toto robíte, len ste to zle naformulovali. :) ) Zdigitalizované by boli vtedy, ak by ste sa po zadaní mena obyvateľa dostali priamo ku konkrétnemu hárku - o tom môžeme iba snívať.
No a tie nenaskenované, ktoré tam akoby sú a pritom sú prázdne, tak to je dobrý spôsob, ako sa tváriť "pozrite, koľko veľa objektov je na Slovakiane". Napr. jedna lokalita, o ktorú mám záujem má takýchto tiežhárkov 144 a všetky sú prázdne. Bude ich takých určite veľa.
Napísať odpoveď