ŽIadosť o sprístupnenie sčítacích hárkov z r. 1930 a 1940

Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: ŽIadosť o sprístupnenie sčítacích hárkov z r. 1930 a 1940

Príspevokod užívateľa duros » 09 Feb 2017, 19:40

Otazka mozno trochu mimo: na scitacom harku z r. 1940 domu mojich starych rodicov, je okrem nich a ich deti (mojho otca a jeho surodencov) este nejake ine meno a priezvisko, ktore mi nic nehovori. Myslel som, ze by som sa z harku mohol dozvediet, kto s nimi byval. Ale ak musim dokladovat pribuzenstvo, predpokladam, ze mi poslu snimok so zaciernenymi udajmi o tomto cloveku, ci?

luki
Člen
Člen
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Príspevokod užívateľa luki » 09 Feb 2017, 19:54

Otazka mozno trochu mimo: na scitacom harku z r. 1940 domu mojich starych rodicov, je okrem nich a ich deti (mojho otca a jeho surodencov) este nejake ine meno a priezvisko, ktore mi nic nehovori. Myslel som, ze by som sa z harku mohol dozvediet, kto s nimi byval. Ale ak musim dokladovat pribuzenstvo, predpokladam, ze mi poslu snimok so zaciernenymi udajmi o tomto cloveku, ci?

Je to vysoko pravdepodobné.
Ale môže sa stať, že prelepia iba to meno (ktoré už viete), ale tie ostatné údaje nechajú neprelepené (aj to sa mi stalo), takže budete mať všetko.
A možno ani potom nebudete múdrejší :) , ak nebude špecifikovaný vzťah toho človeka k domácim.

Užívateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa duros » 09 Feb 2017, 19:58

luki napísal:...
Ale môže sa stať, že prelepia iba to meno (ktoré už viete), ale tie ostatné údaje nechajú neprelepené (aj to sa mi stalo), takže budete mať všetko.
A možno ani potom nebudete múdrejší :) , ak nebude špecifikovaný vzťah toho človeka k domácim.

To urcite nie je clovek z rodiny, dokonca ani z obce, take priezvisko tam nikdy nebolo a nie je. Domnievam sa, ze byval v podnajme. Ale dakujem velmi pekne :)

Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

Príspevokod užívateľa Jaroslava Kovaľová » 14 Feb 2017, 13:04

luki napísal:
Kde na stranke SNA najdem potrebne ziadosti ,ktore im treba poslat?

Myslím, že nič také na stránke nenajdete a žiaden špeciálny formulár neexistuje.
Takto nejako som to písala ja :

Hlavička listu s dátami ziadatela
Vec : Žiadosť o kópie sčitacich hárkov
Prosím o vyhotovenie neosvedčených kópii týchto sčítacích hárkov :
1.) Hárok zdigitalizovaný pod číslom SNA-xxxx
Rok : 1930
Mená : xxx (nar. 18xx) a xxx (nar.18xx) - manželia
xxx (nar.19xx), xxx (nar.19xx), xxx (19xx) – deti
2.) Hárok ...

Čestné prehlásenie
Ja, xxx, nar... bytom ... čestne prehlasujem, že s horeuvedenými osobami ma spája príbuzenský vzťah, konkrétne
Xxx – prastarý otec
Atď.
Vlastnoručný podpis

Číslo SNA nájdete pri konkrétnom sčítacom hárku, je tam ikonka "Viac..", po rozkliknutí sa objaví SNA číslo.

Mohli by ste mi poslat adresu na ktoru ste posielali ziadost.Ja som nasla len Drotárska cesta 42, P.O.BOX 115, 840 05 Bratislava 45 a neviem ci je to spravna adresa.

luki
Člen
Člen
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Príspevokod užívateľa luki » 14 Feb 2017, 13:58

Adresa je správna.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní