Kde hledat, kam se obrátit...

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
PetraMat
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28 Feb 2017, 09:02
Predkovia z oblasti: Bánov, Nové Zámky

Dobrý den, úvodem se omlouvám, pokud není příspěvek ve správné sekci :-)

Chtěla bych požádat o radu, kam se obrátit při hledání mého dědy.
Narodil se v r. 1930 Bánov, ork. Nové Zámky. Napsala jsem vyloženě do Bánova - odpověď žádná, ovšem vzhledem k ročníku narození si stejně říkám, že záznamy o jeho narození (rodičích) už stejně budou jinde. Napadly mě Nové Zámky (archiv, matrika) a pak archiv Nitra.
Poradíte kam napsat?
Díky moc :-)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Presunul som do spravnejsieho fora. Postupovali ste spravne. Otazne je, co ste napisali a co ste ziadali. Za vypis zo zivej matriky sa plati 5 eur. Ak sa narodil v 1930, treba potom hladat aj sobas rodicov, aby ste mohli patrat dalej. Obavam sa, ze mozno aj dalsie zaznamy budete potrebovat z tej "zivej matriky". Odporucam Vam, aby ste kontaktovali urad telefonicky, dohodli sa s nimi, co a ako potrebuju.
V archive este nebude nic. Tam su cirkevne matriky spred roka 1895 a uhorske matriky z rokov 1895-1906 (nefilmovane, originaly).
PetraMat
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28 Feb 2017, 09:02
Predkovia z oblasti: Bánov, Nové Zámky

Děkuju moc za odpověď, budu tedy raději telefonovat.
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Ak bol katolík, zavolal by som na faru. Moja skúsenosť v takých prípadoch je ochota, čiže veľmi kladne. Pred telefonovaním si dať dokopy informácie, aby ste sa nezdržovali.
http://www.dokostola.sk/farnost/banov
PetraMat
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28 Feb 2017, 09:02
Predkovia z oblasti: Bánov, Nové Zámky

Děkuju za doporučení, velmi dobrý nápad :!:
Napísať odpoveď