Objednanie a Centrum Viedeň - Prosba o pomoc - Vyriešené

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,
prehľadala som na agade skoro všetko, narodenie Felixa G. som nenašla /ani žiadne iné záznamy o ňom a jeho rodičoch/, a tak ako ste mi odporučili, požiadala som o pomoc pani Theresiu Andruchowitz, ktorá mi odpísala:

Liebe Frau,
Sie können suchen unter
https://familysearch.org/catalog/search
ob Sie etwas brauchbares finden. Schreiben Sie einfach in die leere Zeile "Lemberg" hinein. Die Filme könnten Sie bestellen und dann darin suchen.
Wohnen Sie weit von Wien entfernt ? Vielleicht können Sie einmal nach Wien kommen.
Melden Sie sich wieder wenn Sie Hilfe brauchen.
Herzliche Grüsse
Center für Familiengeschichte
Theresia Andruchowitz

Čomu rozumiem asi takto:

Vážená pani, môžete vyhľadávať podľa https://FamilySearch.org/Catalog/Search
Ak nájdete niečo užitočného /teda asi, čo hľadám/, stačí napísať do prázdneho riadku do "Ľvova". Filmy si môžete objednať a potom hľadať.
Bývate ďaleko od Viedne? Možno, že môžete prísť do Viedne. Znova sa ozvite /napíšte/, ak budete potrebovať pomoc.
S pozdravom FC Theresa Andruchowitz

Znamená to, že cez FS si cez nejaký formulár v Lvove objednám matričné záznamy, napr. „Sokolniky volume 618-2/1271 /1425859 Item3/“, zaplatím požadovanú sumu a oni mi tie matričné záznamy sprístupnia /tak ako maďari, konkrétne diecéza Vác/ alebo musím ísť do Viedne do centra a tam si matričné záznamy prezerať tak ako v našich archívoch?

Prosím skúsených o radu ako mám postupovať, aby to bolo O.k. a efektívne, najlepšie krok po kroku.
Naposledy upravil/-a dangol v 26 Apr 2017, 20:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

dangol napísal:....

Znamená to, že cez FS si cez nejaký formulár v Lvove objednám matričné záznamy, napr. „Sokolniky volume 618-2/1271 /1425859 Item3/“, zaplatím požadovanú sumu a oni mi tie matričné záznamy sprístupnia /tak ako maďari, konkrétne diecéza Vác/ alebo musím ísť do Viedne do centra a tam si matričné záznamy prezerať tak ako v našich archívoch?

Prosím skúsených o radu ako mám postupovať, aby to bolo O.k. a efektívne, najlepšie krok po kroku.
Nie celkom spravne ste to pochopili. Objednat ano, ale nie cez formular v Lvove, ale je to formular FS. Nasledne Vam pride film do toho centra, do ktoreho si to objednate. Pisali ste do Viedne, pani sa Vas pytala, ci to mate daleko. No skratka pre nas je v podstate Vieden najlblizsie (pre niektorych mozno madarsky Miskolcz). Pri objednavke zaplatite pozadovany poplatok v mene, ktoru si vyberiete a na cas, ktory si vyberiete. Ak film pride do FS centra, oznamia Vam to emailom a potom mate cas, aky ste si zvolili, na navstevu FS centra vo Viedni a prestudovanie filmu. Pochopitelne, ze najlepsie je hned potom odpisat, ze kedy pridete, aby pani bola tam. Miesta aj citaciek je tam dost, takze s tym problem nie je.
Este doplnam, ze darmo je objednavat len Item3, objednavate cely film, taze zadavate cislo filmu.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Ja len trošku ex post upresním časť prekladu:
Liebe Frau,
Sie können suchen unter
https://familysearch.org/catalog/search
ob Sie etwas brauchbares finden. Schreiben Sie einfach in die leere Zeile "Lemberg" hinein. Die Filme könnten Sie bestellen und dann darin suchen.



Milá pani,
môžete skúsiť hľadať v katalógu na adrese xxxxxxx, či niečo užitočné (použiteľné) nájdete. Napíšete jednoducho do prázdneho riadku "Ľvov". Filmy si môžete objednať a potom v nich hľadať.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ďakujem Vám obom. Pekný večer.
Napísať odpoveď