rozdielne mena matky

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

Dobrý deň,včera som sa konečne dopracovala k predkom o ktorých som už dlho hľadala nejaké informácie. Ešte pred časom som zistila so sčítania obyvateľov,že Pál Petro Pavolko mal manželku Máriu Krajníkovú,ktorú si zobral v roku 1889.Mali tri dcéry a jedna z nich Mária bola moja prapra babka(narodila sa v roku 1907).Na základe toho som si však chcela potvrdiť roky narodenia jej rodičov ,tak som si dala vyhľadať jej záznam o narodení. Pôvodne sa mal Pal narodiť v roku 1865 a Mária v roku 1881. Po pezretí záznamu o narodení mal však Pal 30 rokov (čo znamená,že sa narodil v roku 1877)a jeho žena je uvedena Ilona Krajňáková, ktorá podľa veku sa mala narodiť v roku 1879.Pri záznamoch zo sčitania som sa stretla s tým,že pri Márií je uvedený rok narodenia 1880 a neskôr 1881,takže 1879 nie až tak veľká odchylka,len meno je uúpln iné.
Ako je možná taka odchylka v roku narodenia otca a úplne iné meno matky?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Jaroslava Kovaľová napísal:.... Po pezretí záznamu o narodení mal však Pal 30 rokov (čo znamená,že sa narodil v roku 1877)a jeho žena je uvedena Ilona Krajňáková, ktorá ...
Tomuto vobec nerozumiem. Odkial mate tento poznatok? Tu Ilonu ma v poznamke zapisu o krste? Linky nemozete dat? Takto iba tapame...
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

duros napísal:
Jaroslava Kovaľová napísal:.... Po pezretí záznamu o narodení mal však Pal 30 rokov (čo znamená,že sa narodil v roku 1877)jeho žena je uvedena Ilona Krajňáková, ktorá ...
Tomuto vobec nerozumiem. Odkial mate tento poznatok? Tu Ilonu ma v poznamke zapisu o krste? Linky nemozete dat? Takto iba tapame...
Bohužiaľ .nemám žiadne linky,pretože mi to poslali z matriky mailom iba napísané. V matrike sa píše že dieťa Mária Petro Pavolková narodená 28.3.1907 v Hencovciach, rodičia sú Pavol Petro Pavolko 30 rokov Amerika a matka Ilona Krajňaková 28 rokov Hencovce. V sčítaní obyvateľov, je matka Márie Petro Pavolkovej však Mária Krajníková narodená v roku 1881,manžel už však nie je uvedený keďže bola v roku 1940 už vdova. Cez familysearch som našla jediného Pavla Petro Pavolka a ten sa narodil 6.4.1865.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Trochu som sa pohrabal vo vsetkych temach, ktore suvisia s tymto Vasim hladanim. V prvom rade treba povedat, ze ten Vas predok, hoci stale pisete r. 1865, v skutocnosti je to r. 1864: https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
Pisete, ze Mariu Krajnikovu si bral v r. 1889 a pritom ona sa mala narodit v 1881. Toto je nemozne. Takze niekde bude chyba.
Skusali ste hladat sobas menovca s Mariou Timkovou vo farnosti Póš a rovnako tak umrtie tejto Marie Timkovej, ako Vam radili tu? viewtopic.php?p=19987#p19987 ?
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

duros napísal:Trochu som sa pohrabal vo vsetkych temach, ktore suvisia s tymto Vasim hladanim. V prvom rade treba povedat, ze ten Vas predok, hoci stale pisete r. 1865, v skutocnosti je to r. 1864: https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
Pisete, ze Mariu Krajnikovu si bral v r. 1889 a pritom ona sa mala narodit v 1881. Toto je nemozne. Takze niekde bude chyba.
Skusali ste hladat sobas menovca s Mariou Timkovou vo farnosti Póš a rovnako tak umrtie tejto Marie Timkovej, ako Vam radili tu? viewtopic.php?p=19987#p19987 ?
dakujem za upozornenie, teraz som si vsimla,ze rok sobasa je 1899
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Jaroslava Kovaľová napísal: dakujem za upozornenie, teraz som si vsimla,ze rok sobasa je 1899
A v tom zapise o sobasi z r. 1899 je co uvedene?
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

duros napísal:
Jaroslava Kovaľová napísal: dakujem za upozornenie, teraz som si vsimla,ze rok sobasa je 1899
A v tom zapise o sobasi z r. 1899 je co uvedene?
K zapisu o sobasi som sa zatial nedostala,pretoze cakam na vyjadrenie z archivu kedy mi to poslu.
Napísať odpoveď