Anna Hozák - 1887/1888 - Gabčíkovo - neviem nájsť

kfodorova
Dátum registrácie: 09 Júl 2014, 15:17
Predkovia z oblasti: Fodor - Gabčíkovo, Lehocký - Šurany

Anna Hozák - 1887/1888 - Gabčíkovo - neviem nájsť

Príspevok od užívateľa kfodorova » 16 Jún 2017, 11:27

Dobrý deň, už dlho hľadám jedného predka. Skúšala som na familysearch ale neúspešne. Prešla som celú matriku narodenia v Gabčíkove ale nič som nenašla. V rodom liste jej syna je písané v kolónke: meno, priezvisko matky, miesto narodenia, dátum narodenia, povolanie a bydlisko... len Anna Hozák, Gabčíkovo. Anna Hozák si zobrala za muža Jozsefa Fodora nar. 14.3.1876. Dátum svadby neviem. Mali tri deti - Sandor 1910, Istvan 1906 a Jozsef. Anna Hozák zomrela ževraj pred rokom 1952. Môj dedo mi k tomu nechce nič povedať a ani sa mu nepáči keď sa ho na niečo z minulosti pýtam. Anna Hozák bola jeho babka. Ďakujem za akúkoľvek radu :-)

jurajpolak
Skúsený autor
Skúsený autor
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Záhorie, okres Malacky, Záhorská Bystrica

Re: Anna Hozák - 1887/1888 - Gabčíkovo - neviem nájsť

Príspevok od užívateľa jurajpolak » 16 Jún 2017, 12:26

Nepomôže tento záznam?
Anna, narodená v roku 1885, podľa poznámky zomrela v Gabčíkove v roku 1951. Ako mama je uvedená tiež len mama, Anna. Neviem to preložiť, ale asi to bude nemanželské dieťa.
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:9Q97-Y39V-KBT
Záznam č. 84.

kfodorova

Príspevok od užívateľa kfodorova » 16 Jún 2017, 12:35

Ten záznam som už raz našla pred pár rokmi, jediné čo mi tam nesedí je ten rok narodenia. V tom rodnom liste jej syna je uvedené že mala 22 rokov. Môže sa stať že by sa pomýlili ? Viete mi aj poradiť ako postupovať v prípade záznamu keď je otec neznámi ? Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patricius95 » 16 Jún 2017, 13:19

Dobrý deň,
pokúsim sa Vám popísať postup, akým by ste mali postupovať. Predpokladám, že máte v rukách rodný list jej dcéry alebo syna. Čo sa tam píše o matke dieťaťa? Zistite jej meno, priezvisko a ideálne aj rodisko. Pokiaľ sa narodila v Gabčíkove, tak zrejme tam mala aj sobáš. K roku, kedy sa matka dieťaťa mala narodiť prirátajte 16 rokov a od tohto roku hľadajte sobáš až do narodenia jej dcéry / syna. Matriky z r. 1895 - 1906 budú v okresnom archíve, mladšie na matrike. Keď získate údaj o sobáši, zistíte presne, kedy sa narodila a ako sa volali jej rodičia.
Ďalšou možnosťou je skúsiť ju nájsť v sčítaní obyvateľstva z r. 1930 a 1940, kde by mohol byť presný dátum narodenia uvedený.
Ďalšou možnosťou je kontaktovať matriku v Gabčíkove a spýtať sa ich, či dotyčná Anna Hozáková, ktorá zomrela v r. 1951 nebola podľa zápisu manželkou Jozefa Fodora.
kfodorova napísal: Môže sa stať že by sa pomýlili ?

Aj toto sa mohlo stať, ale to si treba overiť ďalším pátraním.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

kfodorova

Príspevok od užívateľa kfodorova » 19 Jún 2017, 08:21

Dobrý deň, ďakujem vám za radu. Už dlho si s tým neviem poradiť. Asi neexistuje žiadna online stránka kde by som si vedela pozrieť sčítanie obyvateľov ? Našla som len všeobecné informácie o sčítaní.

patricius95
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patricius95 » 19 Jún 2017, 08:38

Dá sa to nájsť na portáli slovakiana.sk ale je to tam spravené pomerne nevhodne, takže o všetky potrebné údaje budete musieť nakoniec aj tak požiadať Slovenský národný archív.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

duros
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa duros » 19 Jún 2017, 08:39

kfodorova napísal:
19 Jún 2017, 08:21
... Asi neexistuje žiadna online stránka kde by som si vedela pozrieť sčítanie obyvateľov ? Našla som len všeobecné informácie o sčítaní.
Existuje, ale vzhladom na ochranu osobnych udajov tam najdete iba mena. Zvysok je zacierneny. Navyse sa v tom velmi tazko hlada. Prejdite si toto dlhe vlakno: viewtopic.php?f=13&t=7984
Vysledok je ten, ze ak najdete jej meno v prislusnej obci, v urcenom dome, mozete poziadat o zaslanie snimku za predpokladu, ze preukazete priamy pribuzensky vztah a ze zaplatite poplatok. Potom to trva do aleluja...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní