Census 1869, Gemerská župa

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Zolibander
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26 Jún 2017, 21:57
Predkovia z oblasti: Jerg (Kunova Teplica), Máté (Pašková)

Dobrý deň!
Chcel by som sa spýtať, či sa zachovali sčítacie hárky z jednotlivých obcí Gemerskej župy (konkrétne ma zaujímajú obce Bretka, Meliata, Silická Brezová, Kunova Teplica, Pašková) a ak áno, v ktorom archíve sú uložené ? Na webových stránkach mormónskej cirkvi sa síce dajú online prehliadať jednotlivé sčítacie hárky, ale bohužiaľ len z desiatich bývalých žúp. Gemerská župa tam nie je. Viem len toľko, že v archíve maďarského Štatistického úradu (KSH Budapest), ani v rožňavskom archíve nie sú. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

mimili
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 19 Okt 2015, 23:11
Predkovia z oblasti: Gemer, Liptov, Dolná Nitra

Dobrý deň, k histórii osídlenia a obyvateľstva Kunovej Teplice nájdete celkom zaujímavé informácie aj v tejto zverejnenej práci (aut. PhDr. Jozef Drenko): http://www.kunovateplica.sk/File/material.pdf, nie je to síce to, čo hľadáte, ale tak či tak je to zaujímavý zdroj.
Zolibander
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26 Jún 2017, 21:57
Predkovia z oblasti: Jerg (Kunova Teplica), Máté (Pašková)

Ďakujem za odpovede. mal som také indície, že sa tie materiály asi nezachovali, len som to potreboval overiť. Medzitým mi už odpísali aj zo ŠA Banská Bystrica, kde sa nachádza Fond "Gemerská župa". Aj oni mi potvrdili, že sčítacie hárky z Gemera sa nezachovali. Veľká škoda, že toľko cenných údajov je nenávratne preč.
S pánom profesorom Drenkom z Lučenca som mal možnosť sa stretnúť aj osobne pri príležitosti odhalenia pamätnej tabule jeho otcovi, rodákovi z Kunovej Teplice. Dávnejšie sme boli občas v kontakte, keď každý z nás pracoval na tej svojej knihe a vymieňali sme si nejaké materiály. Jeho knižku o Kunovej Teplici mám, dostal som ho do daru od starostu obce.
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Ja by som dal ešte do pozornosti málo známe Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej sobote. Síce sa to volá múzeum, ale v skutočnosti je to aj archív.

http://www.gmmuzeum.sk
Napísať odpoveď