Prezeranie filmov vo FHC - ako to teraz funguje?

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

dangol napísal: 17 Okt 2017, 19:51 ... Vo Viedni som bola myslím, že v júni, ale tam nemali žiadne počítače iba čítačky.
Hej a mali ich tam pozehnane! Ale domnievam sa, ze ked sa skoncilo s objednavanim filmov, bude sa musiet aj viedenske FHC prisposobit a vyhodit citacky a nasadit PC. Mozno by stalo za to spytat sa aj ich, ako su na tom v sucasnosti.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dnes som im napísala, keď dostanem odpoveď, dám vedieť.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dostala som odpoveď z FHC Viedeň: majú tri počítače na prezeranie filmov, a tak je potrebné sa objednať a dohodnúť si s nimi termín a čas /od - do/. Objednala som sa, zatiaľ mi termín nepotvrdili.
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

dangol napísal: 24 Okt 2017, 21:48 Dostala som odpoveď z FHC Viedeň: majú tri počítače na prezeranie filmov, a tak je potrebné sa objednať a dohodnúť si s nimi termín a čas /od - do/. Objednala som sa, zatiaľ mi termín nepotvrdili.
Ale tie slovenske blokovane filmy tam aj tak este nepojdu, nemaju ich spristupnene ani vo FHC...
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Edo napísal: 25 Okt 2017, 00:31 Ale tie slovenske blokovane filmy tam aj tak este nepojdu, nemaju ich spristupnene ani vo FHC...
Tak to ste ma šokovali! Ani objednať, ani prezerať....my už sme úplná diera!
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý večer,
dnes som bola vo FHC vo Viedni, filmy sa prezerajú na počítačoch priamo v miestnosti, ktorá slúži ako ich kancelária. Sú tam tri počítače, z ktorých oni pracujú na jednom alebo na dvoch /podľa toho koľko ich tam momentálne je/ a ten tretí mi dali k dispozícii - preto to objednávanie. Filmy Lvova sa u nich dajú prezerať, mrkla som aj zopár slovenských, okrem iných aj 2287982 a 2389349 /o ktoré sa zaujímal duros/ - aj tam sa dá prezerať iba to, čo u nás doma. Slovenské filmy /teda matriky Slovenska/, ktoré majú pri čísle "kotúč" alebo "kameru s kľúčom" sa prezerať nedajú. Povedali mi, že predpokladajú, že sa to bude postupne sprístupňovať. Mám však taký dojem, že ich ochota im nedovoľuje povedať nič iné. Asi nám nezostáva nič iné, iba vydržať.
Napísať odpoveď