Co vše se dá zjistit o rodině

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
mkey
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 12 Nov 2017, 19:04
Predkovia z oblasti: Nitra

Dobrý večer všem kolegům,

pátrám po rodině která pochází ze Slovenska ze všech možných koutů.
Získala jsem rodné listy a nově kopie z matriční knihy kde se dá zjistit více informací,Chtěla bych se vás zeptat co vše se dá a kde zjistit o rodině ? vím odkud byli ale co se dá kromě rodného listu zjistit? máte nějaké tipy ? děkuji ;) pěkně
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dobrý večer, vitajte!
ak začínate, odporúčam nejakú literatúru a na začiatok povedzme náš seriál http://www.geni.sk/genealogia-zaklady/ a následne ďalšie články z nášho webu.
Pred týždňom vyšla naša kniha pre začínajúcich bádateľov na Slovensku: viewtopic.php?f=25&t=9328
mkey
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 12 Nov 2017, 19:04
Predkovia z oblasti: Nitra

moc děkuji za odpověd optám se mám zájem o knihu kde ji mohu koupit?dá se objednat z eshopu aby mi přišla domů? jinak gratuluji ke knize určitě se nám bude hodit.Forum pročítám průběžně ale zajímalo mě jestli neznáte internetové weby kde by se dalo dohledat co nejvíce informací na foru v České Republice mě slušně vyhodily k vám :lol: hledám na familysearch ale tak nějak mám pročteno a už není co tam hledat
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Knihu som videl aj na českých e-shopoch. Ako v knihe, tak aj v mnohých článkoch na našom webe je množstvo odkazov kde a čo sa dá hľadať. Vravíte, že na FS máte všetko prejdené. Myslíte tým indexy, alebo dôsledne prejdené matriky?
mkey
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 12 Nov 2017, 19:04
Predkovia z oblasti: Nitra

knihu jsem objednala na českém eshopu moc děkuji. Projela jsem klasicky matriky dozvěděla jsem se pár zajímavých informacích a našla nějaké předky.doma mám již rodné listy ale ty mi moc neřeknou kdo byli a co dělali.Předci co odešli do Čech a zemřeli i v CZ mám všechny nalezené problém mám s předky kteří zemřeli ve Slovenské Republice a mám i podezření že někteří pocházeli z Madarska .Z otcovy strany jsem nalezla předky v Polsku jsem na začátku a nejníže jsem se dostala do 1870 :roll: amatérka u linie od matky stojím na tom že dvě ženy zemřeli mladé 31 let vím že zemřela v Lastovcích je to komplikované :D
Napísať odpoveď