Ako priradiť predkovi správnu manželku

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Príbuzný z maminej strany pochádzajú z Trebišova, rodové meno je Mancoš (Mantzcos, Mancsoss..atď). Pri pátraní som zistila, že meno Mancos (preložené z latinčiny "zmrzačený") je v skutočnosti "alias", rodové meno je "Csucso" (a rôzne skomoleniny tohto mená zapísané v matrike Trebišova rk), priamy predok 7 generácie. Pred cca mesiacom som na Family Tree zostavila základný rodokmeň rodu Mancos. S veľkým nadšením sa mi prihlásil príbuzný z Maďarska, ktorého som hľadala "večnosť". Jeho predok Mancoš bol učiteľ a presunuli ho do Šalgorariánu, oženil sa, ...atď. Keď mi poslal príbuzný zjednodušenú verziu maďarskej vetvy Mancoš, tak som zistila, že som tomuto predkovi narodenému v roku 1858 priradila nesprávnu manželku (vetva americká). Teraz hľadám príbuzného Jozefa, ktorému by som túto americkú vetvu presunula. Moja otázka teda znie ako sa vyhnúť takýmto chybným priradeniam, prihliadajúc na trebišovských farárov, ktorí pri sobáši uviedli len mena ženícha, nevesty a svedkov a berúc pritom v úvahu, že Mancošovcov bolo v Trebišove ako maku v makovníku. Každý Mancoš dal svojmu dieťaťu meno Joannes, Josephus, Michael, Andreas, Paulus, Petrus, Georgius, Anna, Mária, Helena, Elisabeth, sem tam Katarína, Rosália. Ospravedlňujem sa za dlhé vysvetľovanie ale tie rovnaké mená príbuzných ma "ničia"...

iobagion
Napísať odpoveď