Svatba Arvai Graczová 1899 1901 oblasť Nitra

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
bouska
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 20 Jan 2018, 12:57
Predkovia z oblasti: Nitra

Dobrý deň, doteraz som hľadal len v FS a českých matrikách Zamrsku začínam hľadať predkov mojej babky Marii Arvaiovej vydatej Kovářovej. Prosím o radu aké matriky použiť prístup k nim a popis práce. Babka sa narodila 1904 v Nitre a jej brat Paulus Arvai v 1901 v Ujlaku (nájdený vo FS). Viem že rodičia babky sú Nicolaus Arvai a Anastasia Gracz, ktorá zomrela 1959 v Bratislave. Prosím o usmernenie ako nájsť ich svadbu matriku narodených a zomrelých.
Ďalších predkov vo FS neviem nájsť.
Ďakujem
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Tu je narodenie ďalšieho dieťaťa, syn Pavol Arvai /a je tam zopár údajov, ktoré by Vás mohli posunúť ďalej/:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Sobáš mohol byť aj v Bratislave – odkiaľ pochádzala nevesta /máte tam ulicu aj s číslom domu - podľa toho by ste mohli nájsť časť BA/ alebo v:
Ujlak = Veľké Zálužie al.
Suranka = Šurianky, okr. Nitra al.
Nyitra Sárfő = Nitrianska Blatnica
Pred tým si však prečítajte, kde hľadať slovenské matriky - určite Vám to pomôže:
http://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/
bouska
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 20 Jan 2018, 12:57
Predkovia z oblasti: Nitra

Ďakujem pekne za pomoc
Bouška
S pozdravom
Bouška
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

V Bratislave by som nehladal, to je miesto bydliska krstnych rodicov. Otec pochadzal zo Surianok, matka z Nitrianskej Blatnice - tam by som hladal sobas. Lenze Nitrianska Blatnica ma sobasne matriky len do r. 1895, takze neskorsie sobase treba hladat v obecnych matrikach topolcianskom archive zrejme.
Napísať odpoveď