Informácie o pôvodných majiteľoch domu z r. 1945

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
andera
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01 Feb 2018, 18:04
Predkovia z oblasti: obdobie znárodňovania

Dobrý deň,
vedeli by ste mi niekto poradiť, ako by som sa dostala k informáciám o pôvodných majiteľoch domov, ktorí v roku 1945 v oblasti Bratislavy (konkrétne obec Rovinka, okres Senec) museli odísť, boli to Nemci a následne ich domy dostali obyvatelia z vypálených dedín ako bola Stará Bystrica... a iné?
Naposledy upravil/-a duros v 01 Feb 2018, 18:45, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Téma presunutá (pôvodne v subfóre "Matriky", kam absolätne nepatrí), zmenený názov (pôvodne "Obdobie znárodňovania majetku" - nemá nič spoločné so znárodnením).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tuto informaciu by ste mohli ziskat v archive katastra, lenze neuplynulo viac ako 100 rokov, tak Vam nemusia tieto informacie spristupnit, ak nie ste priama pribuzna.
andera
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01 Feb 2018, 18:04
Predkovia z oblasti: obdobie znárodňovania

Dobrý deň,
ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Jedná sa o mojich prastarých rodičov, mám sa obrátiť na štátny archív Bratislava? Nakoľko sa jedná o oblasť Bratislavy?
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Pisal som o archive katastra. Kontaktujte prislusny kataster.
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

andera napísal: 01 Feb 2018, 18:20 Dobrý deň,
vedeli by ste mi niekto poradiť, ako by som sa dostala k informáciám o pôvodných majiteľoch domov, ktorí v roku 1945 v oblasti Bratislavy (konkrétne obec Rovinka, okres Senec) museli odísť, boli to Nemci a následne ich domy dostali obyvatelia z vypálených dedín ako bola Stará Bystrica... a iné?
Ak viete číslo domu, mohli by ste mená obyvateľov nájsť tu
https://www.slovakiana.sk/vyhladavanie? ... 0&type=All

Aby ste videli výsledky vyhľadávania, upravte si políčko "len zdigitalizované" - musí byť prázdne.
andera
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01 Feb 2018, 18:04
Predkovia z oblasti: obdobie znárodňovania

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Musím ešte zistiť pôvodné čísla domov, teraz viem súčasné a čísla parcely, ale medzitým určite došlo k prečíslovaniu domov.

Ešte raz ďakujem za pomoc
Andrea
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

andera napísal: 01 Feb 2018, 18:20 Dobrý deň,
vedeli by ste mi niekto poradiť, ako by som sa dostala k informáciám o pôvodných majiteľoch domov, ktorí v roku 1945 v oblasti Bratislavy (konkrétne obec Rovinka, okres Senec) ...
Na príslušnej správe katastra sa nachádza "Pozemková kniha", v ktorej sa dajú zistiť vlastnícke a iné práva k nehnuteľnostiam. Bola vedená do roku 1964.
Do pozemkovej knihy môže nahliadať ktokoľvek, robiť si z nej poznámky, dať si vyhotoviť kópie za poplatok.
Pripravte si pre pracovníka správy katastra všetky Vám známe údaje o nehnuteľnosti.
andera
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01 Feb 2018, 18:04
Predkovia z oblasti: obdobie znárodňovania

Ďakujem všetkým za pomoc a nasmerovanie

Andrea
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

milestone napísal: 03 Feb 2018, 00:19 Pripravte si pre pracovníka správy katastra všetky Vám známe údaje o nehnuteľnosti.
A kavu s bonbonierou. To tiez pomoze. :D
Napísať odpoveď